Włochy

Włochy

Przemyt imigrantów to przynoszący gigantyczne zyski biznes, którego ofiarami padają zdesperowani uchodźcy wydający oszczędności życia za miejsce na starej, zagrożonej zatonięciem łodzi. Średnia cena za wejście na pokład to 3600 dolarów. - Proceder będzie trwał tak długo, jak bogata będzie Północ, a biedne pozostanie Południe - uważa Leszek Kabłak, reporter TVN24. - Potrzebne są systemowe zmiany.

Ponad 800 osób zginęło, gdy w nocy z soboty na niedzielę na Morzu Śródziemnym zatonął kuter z nielegalnymi imigrantami - podały Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR) i Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).

Setki osób zmarły w ostatnich miesiącach we Włoszech z powodu powikłań pogrypowych, ponieważ się nie zaszczepiły - szacuje krajowy Instytut Służby Zdrowia.W tym roku w wyniku psychozy na tle szczepionki zdecydowało się na nią o 25-30 procent ludzi mniej.

Przywódca opozycyjnego włoskiego Ruchu Pięciu Gwiazd Beppe Grillo zabronił swym zwolennikom, z którymi porozumiewa się głównie za pośrednictwem internetu, używania w komentarzach do jego popularnego bloga nazwiska premiera Matteo Renziego.

Papież Franciszek przyjął na audiencji włoskiego dziennikarza, który padł ofiarą żartu programu telewizyjnego, uznanego za najgorszy i najokrutniejszy w jego historii. Nawróconego dziennikarza oszukano, że dzwoni do niego papież; wtedy popłakał się ze wzruszenia.

Trzy osoby nie żyją, dwie są ranne - to nowy bilans strzelaniny w sądzie w Mediolanie. Wcześniej informowano o czterech ofiarach śmiertelnych. Sprawca to 57-letni mężczyzna, sądzony za umyślne doprowadzenie do bankructwa swej firmy. Został zatrzymany, gdy uciekał na motocyklu.

Skrzaty, wróżki, elfy, potwory i wiedźmy znajdują się nie tylko na stronach bajek dla dzieci, ale także w dokumentach w teczce, założonej przez włoską Straż Leśną. Zebrano w niej relacje ludzi twierdzących, iż w lasach w Apeninach spotkali dziwne stwory.

309 uderzeniami dzwonu i odczytaniem nazwisk tylu właśnie ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w L’Aquili we włoskiej Abruzji zakończył się w poniedziałek nad ranem marsz milczenia upamiętniający 6. rocznicę kataklizmu.

Około 1500 imigrantów płynących z Libii zostało uratowanych na Morzu Śródziemnym w sobotę podczas ratowania pięciu różnych jednostek - poinformowała w niedzielę włoska straż przybrzeżna w komunikacie.