Włochy

Włochy

Włoska policja aresztowała koło Mediolanu Marokańczyka podejrzewanego przez prokuraturę z Tunezji o przygotowanie i udział w marcowym zamachu w stolicy tego kraju. W ataku na muzeum Bardo w Tunisie zginęły 24 osoby, wśród nich trzech polskich turystów.

Prokuratura z Sycylii prowadząca śledztwo w sprawie zatonięcia kutra z kilkuset imigrantami z Afryki uznała, że nie ma potrzeby, by podnieść wrak z ciałami ofiar z dna morza. Nie pomoże to w dochodzeniu, a nie ma pieniędzy na taką operację. Decyzja wywołała dyskusję we Włoszech i protesty organizacji humanitarnych.

Pochodząca z Izraela kobieta, prawdopodobnie chcąc popełnić samobójstwo, rzuciła się z mostu w Rzymie. Na jej ratunek rzucił się bezdomny mężczyzna i kobietę wyciągnięto z Tybru. Okazało się, że z pomocą przyszedł jej imigrant nielegalnie przebywający we Włoszech. Mężczyzna w nagrodę otrzymał pozwolenie na roczny, legalny pobyt w UE.

Władze prowincji Reggio Calabria na południu Włoch zdecydowały, że zostaną zabite tak zwane święte krowy mafii. To zwierzęta należące niegdyś do tamtejszych bossów kalabryjskich klanów mafijnych, włóczące się po okolicach i stanowiące duże zagrożenie.

33 tysiące imigrantów przybyło w tym roku drogą morską do Włoch - podało w czwartek MSW w Rzymie. Według resortu jest to o 15 proc. więcej niż w analogicznym czasie ubiegłego roku, co potwierdza znaczne nasilenie się fali imigracji.

Międzynarodowe lotnisko Fiumicino w Rzymie będzie zamknięte w czwartek do godz. 14 z powodu pożaru, który z niewyjaśnionych przyczyn wybuchł w nocy w terminalu lotów międzynarodowych - poinformowały władze portu lotniczego. Nikt nie doznał poważnych obrażeń.

Mieszkaniec północy Włoch otrzymał rekordową karę w wysokości 48 tysięcy euro za jazdę na rowerze po pijanemu i spowodowanie wypadku, w którym tylko on był poszkodowany. Rowerzysta odmówił zapłacenia mandatu, a sprawa trafiła do sądu.

Ich sojusz i ekspansjonistyczna polityka doprowadziły do wybuchu II wojny światowej, ich zbrodnie wstrząsnęły światem. Adolf Hitler i Benito Mussolini doprowadzili do niewyobrażalnych zniszczeń i śmierci dziesiątków ludzi, lecz na koniec spotkał ich ten sam los - zginęli 70 lat temu w odstępie zaledwie dwóch dni, na krótko przed ostatecznym zakończeniem wojny ich ostateczną klęską.