Włochy

Włochy

Włoscy gangsterzy zarobili więcej pieniędzy na przemycie narkotyków niż koncern Fiat na sprzedaży samochodów - poinformowała włoska prokuratura. Mafiozi mieli jednak ułatwione zadanie, bo nie płacą podatków.

Włoski Senat uchwalił w czwartek ustawę o związkach cywilnych osób tej samej płci. Jej przyjęcie poprzedziły gorące spory polityczne oraz manifestacje przeciwników i zwolenników uznania takich par. Ustawa nadal wywołuje wielkie kontrowersje i niezadowolenie.

Solidarność w Unii Europejskiej nie może być jednokierunkowa - powiedział premier Włoch Matteo Renzi, krytykując kraje niechętne przyjmowaniu uchodźców. Podkreślił, że niektóre rządy upadały, walcząc o rozszerzenie UE na wschód.

W maskach Baracka Obamy i Spider-Mana oraz w perukach hipisów strażnicy miejscy w Wenecji walczą z kieszonkowcami podczas trwającego tam karnawału. Turyści proszeni są o zdejmowanie masek z powodów bezpieczeństwa, natomiast straż je zakłada.

W Egipcie znaleziono zwłoki włoskiego studenta, którego poszukiwania trwały od dziesięciu dni. Jego półnagie ciało było porzucone w rowie przy autostradzie prowadzącej z Kairu do Aleksandrii. Obrażenia wskazują, że był przed śmiercią torturowany. W związku ze sprawą włoskie MSZ wezwało w czwartek ambasadora Egiptu.