Włochy

Włochy

Burmistrz Rzymu Ignazio Marino jest na urlopie na Karaibach, gdy Wieczne Miasto znalazło się w ogniu krytyki po skandalicznym pogrzebie przestępczego bossa, który pokazały media na całym świecie - mówią zirytowani politycy i komentatorzy I domagają się powrotu Marino.

Miejscowość Maratea na południu Włoch uczciła w niedzielę Irenę Sendlerową, zmarłą w 2008 roku działaczkę społeczną, która w czasie II wojny światowej uratowała 2,5 tys. żydowskich dzieci. Włoska miejscowość przyznała jej pośmiertnie pierwszą edycję swej nagrody.

Ćwiczenia NATO Swift Response-2015 rozpoczęły się w czwartek w Bułgarii. Jak poinformowało ministerstwo obrony w Sofii, są to jedne z największych międzynarodowych ćwiczeń powietrznodesantowych od czasów drugiej wojny światowej i największe manewry NATO od lat 80.

Ciała co najmniej 40 imigrantów znalazła w sobotę włoska marynarka wojenna na łodzi w Cieśninie Sycylijskiej. W stronę wybrzeży Włoch płynęło w sumie około 300 imigrantów, kiedy uratowała ich włoska marynarka wojenna.

Upał we Włoszech nie odpuszcza. Źle wpływa nie tylko na ludzi, lecz także na zwierzęta i rośliny. Hodowcy i rolnicy liczą straty, a hydrolodzy z obawą patrzą na poziom rzeki Pad, który jest najniższy od ponad 10 lat. Czy lipiec będzie najcieplejszym miesiącem w historii tego kraju?

Włoskie służby aresztowały trzech Egipcjan, którym zarzucono doprowadzenie do granic Włoch z Egiptu łodzi z 300 emigrantami. W drodze na pokładzie zmarła 10-letnia dziewczynka chora na cukrzycę. Według słów ojca, przemytnicy wyrzucili jej leki za burtę na początku podróży.

Komornik wyniósł meble z eleganckiej siedziby partii Silvio Berlusconiego, Forza Italia. Ugrupowanie byłego premiera, jednego z najbogatszych Włochów, pogrążone jest w wielomilionowych długach, a zwykli członkowie partii niechętnie płacą składki.