Włochy

Włochy

Udało mu się stworzyć medialne imperium i zarobić na nim miliardy. Wykupić klub piłkarski, założyć partię i stać się premierem. Reprezentować kraj mimo relacji z jego imprez bunga-bunga, oskarżeń o łapówki i seks z nieletnią. Udało mu się skonstruować sobie prywatny wulkan, powiesić na ścianie Tycjana i sprawić, że pokochały go miliony Włochów. Co mógł powiedzieć uśmiechnięty Silvio Berlusconi po wyjściu ze szpitala, gdzie trafił po zakażeniu koronawirusem? "Znowu mi się udało".

Była modelką, pięknością wielbioną przez Andy'ego Warhola i Salvadora Dalego. Dziś patrząc na swoje modowe zdjęcia mówi: to nie ja, to wytwór fotografa i stylisty. Walczy o prawa kobiet, wykłada antropologię, jest filozofką. Z Benedettą Barzini w swoim vlogu "VITAlia" rozmawia Maria Mikołajewska.

Był taki moment, gdy symbolem dewastującej siły koronawirusa było to, co działo się we Włoszech. Potem sytuacja uspokoiła się, ale niestety znowu robi się dramatyczna. Włosi zanotowali właśnie prawie 9 tysięcy zakażeń jednego dnia. To najwięcej od początku pandemii. Maria Mikołajewska.