Władimir Putin

Władimir Putin

Władimir Putin już po raz 11. odpowiada na pytania rosyjskich i zagranicznych dziennikarzy podczas wielkiej konferencji prasowej. Akredytowała się na nią rekordowa liczba reporterów - 1390 przedstawicieli mediów zagranicznych, krajowych i lokalnych. Zaczęło się od pytań o kryzys gospodarczy w Rosji, potem Putin mówił też m.in. o konfliktach z Turcją i Ukrainą. Owacje wywołały słowa prezydenta o Turkach "liżących Amerykanów w pewnym miejscu". Więcej w TVN24 Biznes i Świat.

W Helsinkach rozpoczął się w proces trzech funkcjonariuszy fińskiej policji, w związku z wpisaniem prezydenta Rosji Władimira Putina do krajowego rejestru podejrzanych o przestępstwa. Policjantom zarzucono zaniedbanie obowiązku odpowiedniej kontroli danych wprowadzanych do systemu.

- Turcja jeszcze nie raz pożałuje tego, co zrobiła - powiedział prezydent Władimir Putin w orędziu do Zgromadzenia Federalnego. Podziękował żołnierzom biorącym udział w operacji wojskowej w Syrii. Orędzie prezydenta do obu izb parlamentu jest uznawane za jedno z najważniejszych wydarzeń politycznych roku w Rosji. Prezydent przemawiał w Sali Georgijewskiej na Kremlu.

Francja i Rosja będą dzielić się informacjami wywiadu w celu zwalczania tzw. Państwa Islamskiego i zintensyfikują naloty na dżihadystów - oznajmili Francois Hollande i Władimir Putin po rozmowach na Kremlu. Prezydenci zapewnili, że rozmowy były „konstruktywne”, ale wszystko wskazuje na to, że nie uzgodnili niczego naprawdę istotnego. Putin stwierdził jedynie oględnie, że został poczyniony „pierwszy krok ku formowaniu szerokiej koalicji”.

"Walka z terroryzmem, zwłaszcza z Państwem Islamskim, oraz podejmowane obecnie wysiłki dyplomatyczne zmierzające do rozwiązania konfliktu syryjskiego" - to według Jurij Uszakowa, doradcy prezydenta Rosji ds. polityki zagranicznej, główne tematy, które Władimir Putin poruszy z prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim. Rosjanin w poniedziałek rozpoczyna wizytę w Teheranie.

Prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent USA Barack Obama odbyli w niedzielę na marginesie szczytu najbogatszych krajów świata G20 w Antalyi na tureckim wybrzeżu Morza Śródziemnego półgodzinną rozmowę o Syrii i Ukrainie.

Starsza córka Władimira Putina, Maria, jest endokrynologiem i mieszkała w Holandii wraz z mężem - poinformowała agencja Reutera. Dzień wcześniej dziennikarze agencji opublikowali wyniki dziennikarskiego śledztwa dotyczącego młodszej córki prezydenta Rosji, Katieriny Tichonowej, której majątek szacuje się na dwa miliardy dolarów.

Katierina Tichonowa, dyrektor organizacji Innopraktika, prorektor głównej rosyjskiej uczelni MGU, jest córką prezydenta Rosji Władimira Putina - donosi Reuters. W rozmowie z agencją prezes zarządu Gazprombanku Andriej Akimow nie tylko potwierdził tożsamość młodszej córki prezydenta Rosji, ale ujawnił też, że majątek, którym dysponuje ona i jej mąż, szacowany jest na 2 mld dolarów.