Wirusy komputerowe

Wirusy komputerowe

Czy to wyciek, czy oszustwo hakera?

Rzekomy wyciek testów gimnazjalnych mógł być w istocie zręcznym oszustwem hakera. Wskazują na to m.in. zamieszczone w internecie pliki z rzekomymi rozwiązaniami testów matematyczno-przyrodniczych, które zarażają użytkowników wirusem.

Ziścił się najczarniejszy sen...

Dla speców z firm antywirusowych tegoroczny prima aprilis wcale nie jest powodem do śmiechu. Od miesięcy ostrzegali, że właśnie 1 kwietnia miliony komputerów na całym świecie zaatakuje robak Conficker. Tymczasem, gdy wreszcie nadszedł sądny dzień... nie stało się zupełnie nic.

Użytkownicy pecetów! Zaatakuje tajemniczy conficker

Specjaliści ds. bezpieczeństwa komputerowego alarmują - 1 kwietnia na milionach komputerów na całym świecie uaktywni się tajemniczy robak Conficker. Tkwi w nich od pewnego czasu, ale jutro pobierze od swoich twórców nowe instrukcje. Co jest w nich zawarte? Nie wiadomo.

Masowe włamania chińskich cyberszpiegów

Zawartość komputerów dalajlamy i wielu tybetańskich uchodźców padły łupem hakerów. Kanadyjscy specjaliści od bezpieczeństwa odkryli sieć cyberszpiegów pochodzących głównie z Chin, którzy włamali się do poufnych dokumentów należących do rządów i organizacji prywatnych w 103 krajach.

Hakerzy kuszą tragedią

Cyberprzestępcy mają nowy sposób na dystrybucję komputerowych wirusów. Wykorzystują do tego perfidne sztuczki psychologiczne i geolokalizację - kusząc informacjami o tragedii w naszym rodzinnym mieście.

Zawirusowana Bundeswehra

Wirus Conficker szerzy się w sieci. Choć nie jest specjalnie wyrafinowany, a luka którą wykorzystuje znana jest od trzech miesięcy, wciąż znajduje nowe komputery podatne na swe działania. Niemieckie ministerstwo obrony przyznało, że "wiele setek" wojskowych maszyn zostało zainfekowanych.

Groźny wirus atakuje polskie firmy

Jeden z najgroźniejszych komputerowych wirusów atakuje sieci polskich firm. Kido, to modyfikacja Confickera, za którego twórcy "głowę" Microsoft obiecuje ćwierć miliona dolarów. Eksperci apelują o szczególną ostrożność, bo infekcja grozi wyciekiem istotnych informacji i utratą dużych firmowych pieniędzy.

Ćwierć miliona za głowę hakera

Microsoft wypowiada wojnę twórcy wirusa o nazwie Downadup/Conficker. Za pomoc w dotarciu do groźnego wirtualnego przestępcy oferuje zupełnie realne pieniądze. I to niemałe - bo aż 250 tys. dolarów.

Wirus zaatakował francuską marynarkę

Wirus, który zaraził niemal 10 milionów komputerów na świecie, zaatakował również francuską marynarkę. Conficker zainfekował sieć, do której podłączone były wojskowe komputery. Flota powietrzna marynarki wojennej nie była wstanie pobierać planów swoich lotów, a co za tym idzie - samoloty nie mogły startować.

Wirus atakuje. Zaraził 9 mln komputerów

Dwa tygodnie potrzebował wirus Downadup, żeby zarazić około 9 milionów komputerów - wynika z badań fińskiej firmy F-Secure, która śledzi postępy epidemii. Liczba infekcji robakiem rośnie w rekordowym tempie.