wakacje

wakacje

Na Mazurach i nad morzem bezchmurne niebo i temperatura powyżej 22 st. C umili czas turystom. W górach zapanuje dość typowa dla tego regionu zmienna aura. W wielu regionach na południu Polski będzie świecić słońce, ale nie można wykluczyć również przelotnych opadów deszczu i burz.

W kurortach w Europie na turystów czeka słoneczna pogoda. W wielu miejscach nie obejdzie się jednak bez burz. Zagrzmi między innymi w Barcelonie, w części Włoch i na Indonezji. Termometry wskażą od 23 st. C na Wyspach Kanaryjskich do 33 st. C w Medan na Sumatrze.

W polskich kurortach bez wyjątku synoptycy prognozują burzowy dzień. Temperatura powietrza będzie wahać się od 20 st. C w Karpaczu do 28 st. C w Jastarni, Władysławowie, Helu, Giżycku, Rucianem-Nidzie, Mikołajkach i Busku-Zdroju.

Front burzowy znad Lazurowego Wybrzeża przeniesie się nad Włochy i Chorwację. Burze tak samo uprzykrzą wakacje na Bali - w miejscu, gdzie zwykle świeci słońce. Upały natomiast kolejny dzień będą towarzyszyć turystom przebywającym na Cyprze, w Grecji i Turcji.

Na większości tras warunki drogowe będą dobre - jazdy nie uprzykrzą ani opady deszczu ani burze. Wyjątkiem będą obszary na województwach przy wschodniej granicy. Kierowcy planujący podróż w tych stronach powinni nastawić się na utrudnienia w postaci ograniczonej przyczepności oraz zredukowanej widzialności.

W wielu kurortach na świecie synoptycy prognozują piękną pogodę. Najcieplejszym miejscem będzie wybrzeże śródziemnomorskie w Izraelu, tam termometry wskażą 43 st. C. Podobne upały przewidywane są w Egipcie. Burze pojawią się nad Zatoką Meksykańską, w części Francji i Włoch.

W Chinach zaczął się sezon powodzi. Wodospad Hukou w tym czasie jest jedną z największych atrakcji turystycznych, która przyciąga ludzi z całego świata. Nieprzerwanie padające deszcze i zamknięta śluza sprawiają, że poziom wody gwałtownie rośnie, powodując, że miejsce to staje się niezwykle malownicze.

W wielu polskich kurortach turyści mogą spodziewać się burz i zachmurzonego nieba. Temperatura wahać się będzie od 16 st. C w Czorsztynie, Zakopanem, Białce i Bukowinie Tatrzańskiej, Muszynie, Krynicy-Zdroju i w Tymbarku do 25 st. C w Iwoniczu-Zdroju.

Pod Mrągowem powstała pierwsza w Polsce motylarnia, która jest schronieniem dla tych owadów. To inicjatywa, która jest bardzo potrzebna, ponieważ bezpieczeństwo tych owadów jest zagrożone.

Na Lazurowym Wybrzeżu i w Portugalii synoptycy prognozują burzowy dzień. W pozostałych europejskich kurortach turystom będzie sprzyjać wakacyjna aura. W Tunezji na Dżerbie możliwe są przelotne deszcze.

Turystów w całej Polsce czeka upalny, ale i burzowy dzień. W wielu kurortach synoptycy prognozują bardzo wysoką temperaturę. Termometry wskażą od 22 st. C w Jastarni do 32 st. C w Dąbkach i Mielnie.

Wielu turystów liczy na taką właśnie pogodę, jaka będzie w wielu światowych kurortach. Plaże będą zapełnione, a amatorzy opalania będą mieli prawdziwą ucztę. Nie wszędzie jednak pogoda dopisze - wczasowicze na Lazurowym Wybrzeżu muszą nastawić się na burze i deszcze.

W europejskich kurortach rozpogadza się. W wielu miejscach na plaże tłumnie będą przybywać turyści. Woda wzdłuż wybrzeża na Cyprze osiągnie aż 25 st. C. Bez wątpienia upalne 41 st. C w Egipcie zagoni urlopowiczów do basenów i morza.

Turyści, którzy wybrali nadmorskie i mazurskie miejscowości wypoczynkowe będą mieli powody, by ponarzekać. Synoptycy prognozują dla tych miejsc deszcze i burze. W kurortach górskich deszcz nie jest przewidywany, ale będzie tam chłodniej.

W Grecji temperatura przekroczyła 40 stopni. Mieszkańcy i turyści szukają ochłody na plażach. Z kolei lekarze alarmują o rozwagę, bo takie upały mogą być niebezpieczne dla zdrowia.