wakacje

wakacje

Rozpoczął się sezon wakacyjny. Wiele osób czeka długa podróż samolotem. Z kilkugodzinnym lotem wiąże się tak zwany jet lag - zespół nagłej zmiany strefy czasowej.

Plażowanie. Dla wielu z nas to przepis na cudowny wypoczynek. Jednak w niektórych miejscach na świecie na plaży można stracić życie. Sprawdź, gdzie leżą najniebezpieczniejsze wybrzeża świata.

Urlop tuż-tuż, a Ty nie masz pojęcia, jak dobrać strój kąpielowy do figury? Nie wiesz, co jest modne? TVN Meteo Active o porady poprosiło Barbarę Łubko, szefową działu Moda magazynu "Viva!".

Turyści, którzy urlop spędzają w polskich kurortach, nie mogą liczyć na słońce. Opady deszczu prognozowane są w każdej miejscowości turystycznej, bez wyjątku. Termometry wskażą od 8 st. C do 16 st. C.

Nad morskimi i górskimi kurortami zbiorą się chmury - na północy deszczowe, a na południu burzowe. Jedynie na Mazurach aura będzie pogodna. Termometry wskażą od 16 st. C do 25 st. C.

Burzowo zrobi się w wielu kurortach w Europie i na świecie. Zagrzmi między innymi na Półwyspie Iberyjskim, nad Zatoką Meksykańską i Indonezją. Słońce zobaczą ci, którzy wypoczywają na Cyprze, Lazurowym Wybrzeżu i w Afryce.

W kurortach mazurskich, a także w części ośrodków nadmorskich prognozuje się słoneczne, bezchmurne niebo. Jedynie w górach i w zachodnich rejonach polskiego wybrzeża przewidywane są burze. Termometry wskażą od 21 st. C do 25 st. C.