wakacje

wakacje

W czasie upałów, nawet jeżeli uwielbiamy tropikalny klimat, trudno wytrzymać, gdy zamiast na plaży jesteśmy w mieście. Gdy temperatura powietrza oscyluje na poziomie 30 stopni Celsjusza, nietrudno poważnie zapaść na zdrowiu. Dlatego podpowiadamy, jak tego uniknąć i bezpiecznie przetrwać najgorętsze dni.

Lato zbliża się wielkimi krokami. Amerykańscy synoptycy stworzyli ogólną prognozę na wakacje dla różnych regionów Europy. Polska znajdzie się w strefie występowania silnych burz. Specjaliści zapowiadają, że upał w naszym kraju będzie mniejszy niż ubiegłorocznego lata.

La Nina może być równie groźna jak El Nino. Amerykańscy synoptycy obawiają się, że w związku z nadchodzącą La Niną, tegoroczne lato w Stanach Zjednoczonych będzie wyjątkowo gorące.

Lonely Planet, prestiżowe wydawnictwo podróżnicze, opublikowało ranking dziesięciu krajów, do których warto wybrać się w 2016 roku. Na liście znalazła się także Polska. Co ciekawe - zabrakło takich pozycji, jak Hiszpania, Francja czy Chorwacja.

W Tatrach padł rekord. Przez pierwsze siedem miesięcy 2015 roku tatrzańskie szlaki odwiedziło o 100 tys. więcej turystów, niż w tym samym okresie w roku 2014. Najwięcej osób wędrowało po górach 28 lipca. Szacuje się, że do tej pory w tym roku po szlakach chodziło ponad 1,5 mln turystów. Tylko w lipcu odnotowano ponad pół miliona wejść w polskie Tatry.

Kanapki, ciastka, słone przekąski - to po nie najczęściej sięgamy w drodze nad morze czy w góry. Pora zmienić ten zły nawyk. Dietetyk Aneta Łańcuchowska podpowiada, co zabrać w drogę na urlop.

Jemy fast foody, lenimy się na potęgę. Tak wyglądają wakacje wielu z nas. Niestety skutkują wakacyjną oponką. Jak nie dać się kuszącym zapachom gofrów i zmotywować do ruchu, podpowiada trenerka personalna Natalia Gacka.

Zamierzasz spędzić urlop, wylegując się na plaży? Pamiętaj, że nie będziesz na niej sam. Dowiedz się, czego nie wolno robić podczas plażowania i za co możesz dostać mandat. Zapoznaj się także z plażowym savoir-vivrem.