USA

USA

Połowa Rosjan popiera zakaz adoptowania rosyjskich dzieci przez Amerykanów, ale około dwóch trzecich wątpi jednocześnie, czy władzom uda się poprawić sytuację sierot w Rosji - wynika z opublikowanego w środę sondażu niezależnego Centrum Lewady.

Federacja Rosyjska wypowiedziała umowę ze Stanami Zjednoczonymi dotyczącą współpracy organów ścigania, w tym w walce z obrotem narkotykami - poinformowano na stronie internetowej rosyjskiego rządu.

Senat USA zatwierdził Johna Kerry'ego na stanowisku Sekretarza Stanu. Zastąpi on Hillary Clinton, która ustąpiła po czterech latach na tym stanowisku ze względów zdrowotnych. Kandydatura Kerry'ego nie wzbudziła kontrowersji i zyskała poparcie obu partii.

Włoski rybak znalazł kawałki zaginionego myśliwca F-16 amerykańskiego lotnictwa. Nadal nie ma jednak informacji o losie pilota. Maszyna zaginęła w poniedziałek wieczorem nad północnym Adriatykiem. Pilot zgłosił problem techniczny po czym kontakt z nim się urwał.

Dzieło sztuki przy pomocy piły motorowej i żelazka? Dlaczego nie. Wystarczy odpowiednio duża bryła lodu i odrobina umiejętności. A wszystko w ramach trwającego właśnie zimowego karnawału w amerykańskiej Minnesocie.

Na kilka dni w roku amerykańskie Breckenridge w stanie Kolorado staje się prawdziwą mekką rzeźbiarzy. W miasteczku od rana do wieczora słychać jak w potężnych, białych blokach wykuwają się niezwykłe wizje śnieżnych artystów.

Irakijscy żołnierze zastrzelili co najmniej cztery osoby podczas starć z sunnitami, do których doszło w Falludży. Demonstracje związane są z rosnącym sprzeciwem wobec szyickiego premiera Nuriego al-Maliki.

Jak mówią specjaliści i koleżanki z branży, panujący w Waszyngtonie w czasie drugiej inauguracji Baracka Obamy chłód mógł zaszkodzić i jej głosowi, i jakości wykonania hymnu. Aretha Franklin, która na inauguracji z 2009 r. śpiewała na żywo przyznaje: - Temperatura wynosiła około 7-8 st. C (w rzeczywistości było jeszcze chłodniej - red.). Dla większości wokalistów, to nie są dobre warunki do śpiewania.

Zaledwie tydzień po apelu prezydenta USA Baracka Obamy grupa demokratów w Kongresie złożyła projekt ustawy zakazującej sprzedaży broni szturmowej, niewiele różniącej się od tej wojskowej. Ale zakaz będzie trudno przyjąć, gdyż nawet w Partii Demokratycznej ma on przeciwników.

Nominowany przez prezydenta Baracka Obamę na nowego sekretarza stanu USA John Kerry potwierdził w czwartek, że Waszyngton jest zdecydowany nie dopuścić do uzbrojenia się Iranu w broń atomową. Podkreślił też rolę uzdrowienia gospodarki dla bezpieczeństwa USA.