USA

USA

94 taśmy, na których zarejestrowano łącznie 340 godzin rozmów - biblioteka Nixona ujawniła ostatnią partię nagrań, których dokonywał potajemnie były prezydent USA Richard Nixon. Rozmowy pochodzą z okresu od 9 kwietnia do 12 lipca 1973 roku, czyli do ujawnienia afery Watergate. Oprócz taśm ujawniono też 140 tys. stron dokumentów.

Amerykańskiej telewizji NBC Powstanie Warszawskie myli się z powstaniem w warszawskim getcie. "Wygląda jak hollywoodzka produkcja wojenna" - zachwala lektor w materiale wideo na stronie stacji polski film "Powstanie Warszawskie". Problem w tym, że wideo jest podpisane: "Powstanie w warszawskim getcie".

USA otworzyły ponownie w niedzielę swoją ambasadę w stolicy Jemenu, Sanie - poinformował we wtorek Departament Stanu. Placówka została zamknięta na początku sierpnia z obawy przed atakiem terrorystycznym.

Czy zdarzyło Ci się kiedyś zastanawiać nad tym, w jaki sposób zachowują się konstrukcje budynków podczas trzęsienia ziemi? Pewnie nie, ale są ludzie, którym to zagadnienie spędza sen z powiek. Niedawno połączone siły amerykańskich naukowców przeprowadziły eksperyment, który pokazał, jak zachowuje się konstrukcja budynku w trakcie wstrząsów.

USA i Korea Płd. rozpoczęły manewry wojskowe, które potrwają do 30 sierpnia - poinformowało dowództwo wojsk USA. Korea Północna, która zazwyczaj określała je jako "agresywne" i będące "przygotowaniami do inwazji", tym razem jeszcze nie zareagowała.

13-piętrowy budynek runął w sobotę nieopodal San Francisco. Został wysadzony na potrzeby badań sejsmologicznych. Podczas kontrolowanej eksplozji naukowcy mogli dokładnie prześledzić powstałe ruchy ziemi podobne do tych, jakie są efektem trzęsienia ziemi.

Strefa 51 od wielu lat budzi fascynację miłośników teorii spiskowych. W tajnej, oddalonej od ciekawskich oczu bazie wojskowej miały znajdować się dowody na istnienie pozaziemskich form życia. CIA długo broniła się przed potwierdzeniem istnienia tego miejsca, teraz wiemy już nieco więcej. Wszystko dzięki dokumentom dotyczącym samolotu szpiegowskiego U-2.

Prezydent USA Barack Obama zdecydowanie potępił kroki podjęte przez rząd Egiptu i wezwał go do respektowania prawa obywateli do pokojowych protestów. Prezydent powiedział, że konieczna może się okazać ponowna ocena relacji Waszyngtonu z rządem w Kairze.

Lokalna amerykańska telewizja pokazała dwa zdjęcia, na których prawdopodobnie widać polskiego żołnierza, który w niedzielę zginął podczas wspinaczki na szczyt Mount Hood w górach Oregonu. Po intensywnych poszukiwaniach jego ciało znaleziono w poniedziałek. 32-latek służył ostatnio w jednostce wojskowej Nil, która zajmuje się wsparciem dowodzenia i zabezpieczenia Wojsk Specjalnych. W USA był na szkoleniu.

Szybko przemieszczająca się ściana ognia trawi pola w amerykańskim hrabstwie Summit. Według wstępnych szacunków, spłonęło już ponad 350 hektarów ziem, a ogień wciąż się rozprzestrzenia. By opanować żywioł, zaangażowano samoloty gaśnicze i dziesiątki strażaków.

Wniosek o przyznanie Bradley'owi Manningowi Pokojowej Narody Nobla podpisany przez ponad 100 tys. osób przekazano Komitetowi Noblowskiemu. Amerykaninowi grozi do 90 lat więzienia za ujawnienie portalowi WikiLeaks tajnych informacji wywiadowczych.