USA

USA

Badania potwierdziły obecność rycyny na przedmiotach znalezionych w szkole sztuk walki, którą prowadził mężczyzna oskarżony o wysłanie zatrutych listów m.in. do prezydenta Baracka Obamy - poinformowało FBI.

Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła dalszy ciąg rekordów. Indeksy S&P 500 oraz Dow Jones osiągnęły poziom najwyższy w historii.

Minęły czasy, kiedy Korea Północna mogła wywoływać kryzysy i wymuszać ustępstwa na społeczności międzynarodowej - oświadczył we wtorek prezydent Barack Obama na wspólnej konferencji prasowej z przebywającą w USA prezydent Korei Południowej Park Geun Hie.

Korea Północna odwołała dwie wyrzutnie rakiet średniego zasięgu ze wschodniego wybrzeża kraju i przesunęła je na inną pozycję - poinformowali w poniedziałek dwaj anonimowi amerykańscy urzędnicy.

Rodzina Tamerlana Carnajewa, jednego z zamachowców z Bostonu, nie może znaleźć cmentarza, na którym mógłby być pochowany. Właściciel zakładu pogrzebowego w mieście Worcester w stanie Massachusetts, w którym znajduje się ciało mężczyzny, twierdzi jednak, że pogrzeb może odbyć się nawet w poniedziałek.

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj nie tylko przyznał, że otrzymywał przez dekadę walizki pieniędzy od CIA. Teraz za nie też podziękował i wyraził nadzieję, że będzie je dostawał dalej. - Zapewniono mnie, że pomoc będzie kontynuowana - stwierdził Karzaj.

Prezydent USA Barack Obama powiedział w sobotę, że nie chce komentować informacji o izraelskich atakach w Syrii. Jednocześnie podkreślił, że Izrael ma prawo do działań, których celem jest zatrzymanie dostaw nowoczesnej broni z Syrii dla Hezbollahu.

Dach i ściana pustostanu położonego w mieście Omaha w amerykańskim stanie Nebraska zawaliły się w czwartek nad ranem. Jedna z hipotez mówi, że budynek nie wytrzymał naporu zalegającego śniegu.

Prezydenci Władimir Putin i Barack Obama uzgodnili, że będą podtrzymywać bliskie kontakty pomiędzy służbami specjalnymi USA i Rosji oraz współpracować w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas igrzysk olimpijskich w Soczi - poinformował Kreml. Prezydenci przeprowadzili w poniedziałek rozmowę telefoniczną - już co najmniej drugą od zamachu w Bostonie 15 kwietnia.

Polska gra "Dead Island: Riptide" w dwa dni została numerem 1. listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii. - To świetny wynik i liczymy na to, że druga część "Dead Island" przynajmniej dorówna popularności pierwszej - mówi tvn24.pl Paweł Kopiński z wrocławskiego Techlandu, producenta gry. I zdradza, że świetnie sprzedaje się także w USA - gdzie rozeszło się ok. pół miliona egzemplarzy.