USA

USA

Ulewne deszcze nawiedziły pustynny stan Arizona. Po ich przejściu nad hrabstwami stanu ratowano kierowców, których podtopione samochody nie były w stanie wyjechać z zamienionych w rwące rzeki ulic.

Sędzia sądu federalnego zablokowała wniosek o upadłość miasta Detroit i poleciła szefowi sztabu kryzysowego w Detroit Kevynowi Orrowi jego wycofanie. Sędzia twierdzi, że wniosek jest niezgodny z prawem stanowym i konstytucją Stanów Zjednoczonych.

Niegdyś symbol przedsiębiorczości, dziś miasto bankrut. Detroit ogłosiło upadłość, bo od dawna zmagało się z kryzysem i wciąż powiększającym się bezrobociem. Od dekady - wzrosło ono trzykrotnie. W spłacie 18,5-miliardowego zadłużenia miasta ma pomóc m.in. zmniejszenie zasiłków i emerytur czy sprzedaż dzieł sztuki.

Mieszkanka jednej z amerykańskich miejscowości próbowała wprowadzić nieco baśniowej atmosfery na tamtejszym basenie. Pluskała się tam w kostiumie z imponującym syrenim ogonem. Choć polubili ją i młodsi, i starsi pływacy, "syrenka Eden" przegrała z prozą życia reprezentowaną w tym przypadku przez regulamin basenu.

Kilkanaście samochodów porwała lawina błotna, która zeszła koło Manitou Springs w amerykańskim stanie Kolorado. To skutek ulew, które rozmiękczyły biegnącą wzdłuż drogi skarpę. Służby ostrzegają przed kolejnymi podtopieniami i osunięciami gruntu, które mogą zagrozić domom w regionie.

Żona sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego trafiła do szpitala w Bostonie. Lokalne media podają, że Teresa Heinz Kerry jest w stanie krytycznym, ale stabilnym.

Kilkadziesiąt odtajnionych dokumentów z archiwów amerykańskiego wywiadu rzuca światło na jedną z największych zagadek izraelskiego programu jądrowego. Skąd Państwo Żydowskie zdobyło uran niezbędny do rozpoczęcia prac nad bombami? Okazuje się, że źródłem tajnych dostaw była Argentyna.