USA

USA

Główny doradca przywódcy Iranu Ali Akbar Welajati oświadczył, że w razie "zagranicznej agresji" na Syrię Teheran stanie u boku Damaszku. Wiceprzewodniczący komisji obrony izby wyższej rosyjskiego parlamentu ostrzegł zaś, że Rosja użyje swych okrętów na Morzu Śródziemnym, by chronić "zasoby rosyjskie" w Syrii. Szef Pentagonu tymczasem oznajmił, że USA oraz ich sojusznicy "nadal oceniają dane wywiadu" dotyczące ataku chemicznego we Wschodniej Gucie.

Prezydent USA Donald Trump oraz premier Wielkiej Brytanii Theresa May zgodzili się podczas wtorkowej rozmowy telefonicznej, że nie wolno pozwalać na dalsze używanie broni chemicznej - podał w oświadczeniu Biały Dom.

Doradca prezydenta USA Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa i antyterroryzmu Tom Bossert zrezygnował ze stanowiska - przekazała we wtorek rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders.

Były szef sztabu wyborczego Donalda Trumpa Paul Manafort pozostanie w areszcie domowym - zdecydował sąd federalny, który ponownie odrzucił jego wniosek o zmianę warunków kaucji. Manafort został oskarżony przez specjalnego prokuratora Roberta Muellera w ramach śledztwa dotyczącego wpływania przez Rosję na wybory prezydenckie w USA.

Prezydent Donald Trump podpisał w piątek memorandum, które poleca zbadać możliwości położenia kresu polityce imigracyjnej określanej jako "zatrzymaj i zwolnij". Stany Arizona i Teksas przygotowują się do rozmieszczenia Gwardii Narodowej na granicy z Meksykiem.

Julian Edelman, gwiazdor New England Patriots, być może zapobiegł szkolnej strzelaninie. Na jego koncie na Instagramie pojawił się niepokojący komentarz. Zwrócił mu na to uwagę inny użytkownik widząc, że ktoś pisze o planie zamachu na szkołę. Sportowiec nie zlekceważył sprawy. Dzięki temu policja namierzyła nastolatka, u którego znalazła broń. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Niemal cztery lata po tragicznej katastrofie pierwszego samolotu, firma Virgin Galactic wysłała drugą eksperymentalną maszynę w kierunku kosmosu. VSS Unity po raz pierwszy uruchomiła w locie silnik rakietowy, przekroczyła barierę dźwięku i wzniosła się na wysokość niemal 30 kilometrów. W przyszłości ma wozić kosmicznych turystów na 100 kilometrów.

Ekipa prokuratora specjalnego Roberta Mullera, prowadzącego śledztwo w sprawie ingerencji Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie i kontaktów otoczenia Donalda Trumpa z przedstawicielami Kremla, przesłuchała rosyjskich oligarchów, którzy przybyli do USA – informuje CNN.