USA

USA

Na Bliskim Wschodzie wiele się poprawiło, odkąd USA wycofały się z międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Iranem - powiedział Donald Trump w poniedziałek podczas spotkania z królem Jordanii Abdullahem II. - Rzeczy mają się zupełnie inaczej, odkąd z tym skończyliśmy - dodał.

Przykra informacja dla wszystkich miłośników drogich trunków. W mieście Bardstown na północy amerykańskiego stanu Kentucky zawalił się magazyn destylarni bourbonu. W zniszczonej części znajdowało się dziewięć tysięcy beczek, a w nich łącznie ponad 2 miliony litrów alkoholu. Wstępnie straty oszacowano na ponad 80 milionów dolarów. Do destylarni przyjechali eksperci, by zabezpieczyć beczki i zapobiec przedostaniu się alkoholu do gleby i pobliskich strumieni. Nie wiadomo, co było przyczyną zawalenia się konstrukcji. Wyjaśnić ma to wszczęte dochodzenie.

Pilot samolotu źle podszedł do lądowania i nie zdołał zatrzymać maszyny na pasie, przebił się przez ogrodzenie i zderzył z samochodem osobowym na ulicy. Do kolizji doszło w sobotę w Snohomish (Waszyngton, USA).

Scena jak z kaskaderskich popisów w filmach akcji. W piątek w Brandon w Missisipi (USA) kobieta straciła panowanie nad samochodem na autostradzie. Auto ślizgiem wpadło na podwyższony trawnik, wybiło się, skosiło murek z cegły, obróciło się w locie o 180 stopni i wylądowało na stacji benzynowej między dystrybutorami. Chwilę później zza kierownicy wysiadła kobieta, której najprawdopodobniej nic się nie stało. Film z tej kraksy został zarejestrowany przez monitoring stacji benzynowej.

Policja z Arizony przedstawiła nowe szczegóły śmiertelnego wypadku z udziałem autonomicznego samochodu Ubera. Okazało się, że kobieta pełniąca rolę "kierowcy bezpieczeństwa" w momencie zdarzenia oglądała program telewizyjny na swoim smartfonie. Dlatego najprawdopodobniej za późno spostrzegła niebezpieczeństwo i nie zareagowała. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Chińskie działo elektromagnetyczne będzie gotowe do użycia w walce w 2025 roku - twierdzi amerykańska telewizja CNBC, powołując się na informatorów, którzy mieli widzieć tajny raport wywiadu USA. Sami Amerykanie też pracują nad taką bronią, nazywaną też railgunem, ale są dalecy od ogłoszenia jej gotowości bojowej. Były wiceszef Pentagonu twierdzi, że USA mogą stracić przewagę technologiczną nad Chinami w dwa lata.

Tornada, burze i grad wielkości piłki baseballowej - to zjawiska pogodowe, z jakimi mieli do czynienia w ostatnich dniach mieszkańcy centralnych regionów Stanów Zjednoczonych.

Premier Kanady Justin Trudeau nazwał rozdzielanie rodzin migrantów przez amerykańskie służby graniczne sytuacją "nie do zaakceptowania" i z nadzieją przyjął deklarację prezydenta USA Donalda Trumpa, że praktyka ta zostanie zaniechana. Jak dodał, Kanada będzie śledzić tę sytuację.

Były arcybiskup Nowego Jorku i Waszyngtonu 87-letni kardynał Theodore McCarrick został oskarżany o molestowanie seksualne. O sprawie został już poinformowany Watykan, który zawiesił hierarchę do czasu podjęcia w jego sprawie ostatecznej decyzji.

We wtorek Stany Zjednoczone wystąpiły z Rady Praw Człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych. Decyzja administracji Trumpa wzbudziła szereg komentarzy ze strony ministrów, ambasadorów, a także przedstawicieli ONZ. Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson określił decyzję USA jako "godną pożałowania".

Zięć i doradca prezydenta USA Donalda Trumpa do spraw Bliskiego Wschodu Jared Kushner spotkał się we wtorek z królem Jordanii Abdullahem II, by przedstawić nowy plan pokojowy w sprawie Bliskiego Wschodu i omówić sytuację w Strefie Gazy - poinformował Biały Dom.