USA

USA

Minister spraw zagranicznych Kuby Bruno Rodriguez oskarżył Stany Zjednoczone o kłamstwa w sprawie tajemniczych "ataków akustycznych", które według Waszyngtonu były wymierzone w amerykańskich dyplomatów na wyspie.

Jeden uratował się resztką sił, przeciskając się pod wodą między rumowiskiem z szafek i kabli. Kolejny, kiedy wreszcie zdołał się uwolnić i ruszyć przez zalaną po sufit kajutę ku wyjściu, znalazł dwie niewielkie kieszenie powietrza i zaczerpnął oddech. Siedemnastu innych marynarzy nie miało jednak takiego szczęścia. US Navy odtajniła szczegółowy raport na temat wypadków dwóch niszczycieli, pokazując pierwszy raz zdjęcia ich zrujnowanych wnętrz.

Prokuratorzy postawili dwa zarzuty kryminalne uzbeckiemu imigrantowi Sajfullo Sajpowowi, który wjechał furgonetką w ludzi w Nowym Jorku. Oskarżony jest o spowodowanie śmierci ośmiu osób oraz o wspieranie materialne organizacji terrorystycznej. FBI podało, że w związku z tą sprawą służby poszukują także drugiego mężczyzny, także obywatela Uzbekistanu.

"Zwierzęciem" nazwał prezydent USA Donald Trump sprawcę wtorkowego zamachu w Nowym Jorku. Na konferencji prasowej w środę w Białym Domu poinformował, że weźmie pod uwagę osadzenie go w Guantanamo. Zapowiedział też, że zamierza zakończyć loterię wizową w USA.

Gdyby doszło do wojny USA z Koreą Północną, "niewidzialne" bombowce B-2 byłyby jednymi z pierwszych, które ruszyłyby do uderzenia, wykonując skryte naloty na centra dowodzenia. Załogi tych maszyn na pewno trenują taki scenariusz i jedno z takich ćwiczeń prawdopodobnie zostało niedawno zaobserwowano nad USA. Entuzjasta lotnictwa twierdzi, że podsłuchał pilotów mówiących o celu będącym "kryjówką przywódców Korei Północnej".

Statystyki pokazujące zakres rosyjskich operacji w cyberprzestrzeni podczas ubiegłorocznej kampanii przed wyborami prezydenckimi w USA opracowane na podstawie przygotowanych przez największe amerykańskie serwisy społecznościowe na życzenie Kongresu, we wtorek opisuje "The New York Times".

"Ofiary strzelaniny w Las Vegas nie radzą sobie z płaceniem rachunków za leczenie" - tak brzmi tytuł artykułu zamieszczonego na jednym z amerykańskich portali. Wszystko z powodu systemu opieki zdrowotnej jaki obowiązuje za oceanem. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Korea Północna będzie narażona na "zmasowaną reakcję militarną", jeśli użyje broni jądrowej przeciwko USA lub ich sojusznikom - powiedział podczas konferencji prasowej w Seulu - stolicy Korei Południowej - minister obrony USA James Mattis.

Ponad tysiąc z 3815 dokumentów związanych z zamachem na prezydenta Kennedy'ego pozostanie tajnych. W ostatniej chwili zablokował ich ujawnienie prezydent USA Donald Trump. John F. Kennedy został zastrzelony 22 listopada 1963 roku w Dallas w Teksasie. Jego śmierć stała się tematem wielu teorii spiskowych. Podsycał je fakt, że część dokumentów w tej sprawie została już na początku śledztwa utajniona na 75 lat.

Coraz więcej par żyjących w długoletnich, stabilnych związkach, rezygnuje ze wspólnego spania. Według szacunków, w Stanach Zjednoczonych może chodzić nawet o jedną czwartą wszystkich związków. Wbrew pozorom wcale nie oznacza to, że ludzie się od siebie oddalają. Wręcz przeciwnie, robią to dla wspólnego dobra, bo dzięki temu mogą się lepiej wyspać i dają sobie więcej swobody. Efektem jest wzrost zainteresowania mieszkaniami z podwójną sypialnią. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.