USA

USA

Centralne Dowództwo USA potwierdziło w piątek, że celem operacji powietrznej przeprowadzonej przez amerykańskie myśliwce 1 stycznia była kryjówka jednego z autorów zamachu na okręt amerykańskiej marynarki wojennej USS Cole w 2000 roku, Dżamala al-Badawiego.

Oczekujemy od NASA oficjalnych wyjaśnień w sprawie organizacji wizyty szefa Roskosmosu Dmitrija Rogozina w USA zgodnie z otrzymanym wcześniej zaproszeniem - napisała w sobotnim oświadczeniu rosyjska agencja kosmiczna.

Szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome Powell oświadczył w piątek, że nie otrzymał żadnych bezpośrednich uwag z Białego Domu na temat swojej pracy i nie zrezygnuje ze stanowiska, nawet jeśli prezydent Donald Trump go o to poprosi.

Izraelska supermodelka Bar Refaeli znowu znalazła się pod lupą prokuratury. Jest podejrzewana o dopuszczenie się przestępstw finansowych, w tym oszustw podatkowych. Gwiazdą znaną m.in. ze współpracy z marką Victoria’s Secret izraelscy śledczy interesują się od dawna. Jest oskarżana o ukrywanie dochodów i podawanie władzom fałszywego miejsca zamieszkania. Teraz ma usłyszeć zarzuty.

Policjantom z Lexington w stanie Kentucky noworoczny poniedziałek na długo pozostanie pamięci. W pobliżu Man Boulevard i Pink Pigeon Parkway zapaliła się ciężarówka z donutami, czyli amerykańskimi pączkami. I choć nikomu nic się nie stało, widok zniszczonego samochodu z ulubionym przysmakiem u interweniujących mundurowych wywołał "rozpacz".

W Houston w stanie Teksas czternastolatek usłyszał zarzut popełnienia morderstwa po tym, gdy w Nowy Rok spowodował samochodowy wypadek, w którym zginęła 45-letnia kobieta. Opublikowano nagranie z monitoringu, na którym samochód kobiety zostaje staranowany przez pędzące z prędkością blisko stu kilometrów na godzinę auto z nastolatkiem za kierownicą.

Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę dziennikarzom w Białym Domu, że otrzymał "wspaniały" list od północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una. Dodał, że w niezbyt odległej przyszłości może zostać zorganizowane jego spotkanie z Kimem.

7-letnia Jazmine Barnes zginęła we wtorek w wyniku ataku z użyciem broni palnej w Houston (w stanie Teksas). Jak podała policja, nieznany sprawca podróżujący czerwoną furgonetką bez powodu zaczął strzelać z broni palnej do samochodu, w którym znajdowała się kobieta i jej czworo dzieci. Sprawca uciekł, funkcjonariuszom nie udało się - jak dotąd - ująć go.

Donald Trump zaprosił do Białego Domu liderów Kongresu. Politico poinformował, opierając się na trzech źródłach pochodzących z Kongresu, że prezydent Stanów Zjednoczonych chciałby podjąć temat budowy muru na granicy z Meksykiem. Do czasu dojścia do politycznego porozumienia w tej sprawie prace rządu - decyzją Trumpa - pozostają częściowo zawieszone.