USA

USA

Spotkanie z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem, zaplanowane na 12 czerwca w Singapurze, może się nie odbyć - oświadczył we wtorek prezydent USA Donald Trump. Według nieoficjalnych informacji, na jakie powołuje się agencja Reutera, Trump ma prywatnie mieć wątpliwości, czy Pjongjang myśli poważnie o denuklearyzacji.

Resort sprawiedliwości i Federalne Biuro Śledcze zgodziły się rozszerzyć śledztwo w sprawie ingerencji Kremla w wybory prezydenckie w 2016 roku - poinformowała rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders. Zbadane mają zostać ewentualne nieprawidłowości w działaniach wywiadowczych FBI.

Wjechał samochodem do pełnej gości restauracji, zabił dwie osoby i ranił kilkanaście - poinformowały miejscowe władze, relacjonując tragedię, do jakiej doszło w niedzielę w miejscowości Bessemer City, w stanie Karolina Północna w USA. Jedną z ofiar śmiertelnych jest córka sprawcy.

Prezydent Donald Trump zapowiedział w niedzielę na Twitterze, że poleci Departamentowi Sprawiedliwości (DOJ) zbadanie czy Federalne Biuro Śledcze (FBI) ingerowało w jego kampanię przed wyborami w 2016 roku oraz czy urzędnicy z administracji jego poprzednika Baracka Obamy nie wydawali takich poleceń.

Ma 17 lat i właśnie usłyszał zarzuty - zabójstwa z premedytacją i napadu z bronią. Uczeń szkoły średniej w Santa Fe w Teksasie zaczął strzelać do swoich rówieśników. Z karabinu i strzelby ojca zabił dziewięcioro uczniów i nauczycielkę, a 10 innych osób ranił. - To się dzieje wszędzie. Zawsze miałam przeczucie, że może wydarzyć się i tutaj - powiedziała jedna z uczennic, która przeżyła strzelaninę.

10 osób zginęło w strzelaninie w szkole średniej w mieście Santa Fe w stanie Teksas - poinformowała lokalna policja. Według niej większość zabitych to uczniowie. Na miejscu znaleziono też materiały wybuchowe.

Uzbrojony mężczyzna, którego w należącym do prezydenta USA Donalda Trumpa klubie golfowym na Florydzie zatrzymała policja, wniósł do budynku amerykańską flagę, otworzył ogień i krzyczał słowa sprzeciwu wobec Trumpa. Został postrzelony przez policjantów.

Amerykański Senat stosunkiem głosów 54 "za" do 45 "przeciw" zatwierdził w czwartek Ginę Haspel na stanowisku dyrektora CIA. 61-letnia Haspel jest siódmym szefem i pierwszą kobietą w 70-letniej historii agencji.

Korea Południowa chce aktywniej odgrywać "rolę mediatora" między USA a Koreą Północną po tym, jak Pjongjang zagroził, że wycofa się z zaplanowanego na 12 czerwca w Singapurze bezprecedensowego szczytu amerykańsko-północnokoreańskiego. Tymczasem według japońskiego dziennika "Asahi Shimbun", reżim mógł zostać usunięty z listy sponsorów terroryzmu, spełniając kilka warunków.

Nauka przez zabawę podobno jest najefektywniejsza, dlatego w pewnej z nowojorskich szkół dla dziewcząt postanowiono połączyć nauki ścisłe z nauką tańca. Dziewczęta z tej szkoły tworzą choreografię, którą potem wykonują przy udziale samodzielnie skonstruowanych robotów i na osobiście przygotowanej scenie. - Naszym celem jest przybliżenie dziewcząt do technologii, pokazanie, że technologia może sprawiać frajdę i że nie jest tak skomplikowana, jak się wydaje - powiedziała Andrea Chaves, nauczycielka. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.