USA

USA

Koniec z włączoną geolokalizacją na obszarach operacyjnych. Pentagon zakazał pracownikom Departamentu Obrony używania funkcji umożliwiających geolokalizację na urządzeniach, w aplikacjach oraz w usługach na terenach, które zostają uznane za obszary operacyjne. Zakaz obejmuje między innymi smartfony, aplikacje randkowe i urządzenia, które mierzą na przykład pokonany dystans. - Nie możemy dawać przeciwnikom niesprawiedliwej przewagi. Nie możemy pokazywać dokładnego położenia naszych żołnierzy - powiedział Rob Manning, rzecznik Pentagonu. O szczegółach na antenie TVN24 BiS mówił Michał Sznajder.

Richard Gates, w przeszłości partner w interesach Paula Manaforta, który kierował sztabem wyborczym Donalda Trumpa, pogrążył w poniedziałek swojego byłego wspólnika. Zeznał w procesie przeciw niemu, że wspólnie celowo zataili jego dochody, by nie płacić podatków.

Samolotem, który rozbił się w sobotę w Parku Narodowym Denali na Alasce leciało czterech Polaków - wszyscy zginęli. Pilota uznaje się za zaginionego. Do wraku maszyny udało się dotrzeć dopiero w poniedziałek, wcześniej trudne warunki pogodowe utrudniły poszukiwania ofiar.

Prezydent USA, który napisał w środę na Twitterze, że prokurator generalny Jeff Sessions powinien "natychmiast" przerwać śledztwo w sprawie Russiagate, nie wydał rozkazu, lecz "wyraził opinię" - oświadczyła rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders. Donald Trump, odnosząc się do śledztwa, napisał między innymi o "kłamliwym polowaniu na czarownice".

Prezydent USA Donald Trump otrzymał list od przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una w ramach utrzymywania kontaktów po czerwcowym szczycie w Singapurze, na którym omawiali między innymi denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego - potwierdził w czwartek Biały Dom.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan oświadczył w środę, że "język gróźb", jakim posługują się Stany Zjednoczone, nikomu nie pomoże. Na stosunkach między Ankarą a Waszyngtonem kładzie się cieniem między innymi sprawa amerykańskiego pastora oskarżonego w Turcji o terroryzm.

Przed rozpoczynającym się we wtorek procesem byłego szefa swojego sztabu wyborczego, Paula Manaforta, prezydent USA Donald Trump oświadczył, że nie było żadnej zmowy między jego sztabem i Rosjanami. Manafort usłyszał 12 zarzutów w prowadzonym przez specjalnego prokuratora śledztwie dotyczącym domniemanej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA.

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w poniedziałek w Białym Domu, w czasie wizyty nowego premiera Giuseppe Contego, nawiązanie strategicznego partnerstwa z Włochami w dziedzinie bezpieczeństwa, imigracji i walki z terroryzmem.