USA

USA

Arabię Saudyjską dzielą miesiące od ukończenia pierwszego reaktora atomowego - informuje w czwartek brytyjski "Guardian" powołując się na zdjęcia satelitarne. Gazeta podkreśla zarazem, że saudyjskie władze jak dotąd nie przejawiały gotowości do przyjęcia zabezpieczeń uniemożliwiających stworzenie bomby atomowej.

To, co zaczęliśmy podczas konferencji w Warszawie, dotyczącej Bliskiego Wschodu, będziemy kontynuować ze Stanami Zjednoczonymi - poinformował szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz, który spotkał się w Waszyngtonie ze specjalnym wysłannikiem USA do spraw Iranu Brianem Hookiem.

Wojownicy z sąsiedniego plemienia sprzedali Redoshi handlarzom w 1860 roku. Trafiła na pokład ostatniego znanego statku niewolniczego, który dotarł z Afryki do Stanów Zjednoczonych. Tam kupił ją bankier i właściciel plantacji z Alabamy. Przeżyła wojnę secesyjną i Wielki Kryzys. Zmarła w 1937 roku. Jej losy poznali badacze z Newcastle University, według których to najdłużej żyjąca znana historykom niewolnica przetransportowana przez ocean.

Prezydent USA Donald Trump oświadczył we wtorek, że obciążenie państw NATO nakładami na obronność znacznie się poprawiło, ale też wyraził nadzieję, że w przyszłości kraje te będą wydawać na obronność jeszcze więcej.

Obecność wojskowa Stanów Zjednoczonych w regionie to największy gwarant bezpieczeństwa - powiedział minister Jacek Czaputowicz, który wziął udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku. Spotkanie było poświęcone między innymi nierozprzestrzenianiu broni masowego rażenia.

Zostawiła córkę w radiowozie, by uprawiać seks ze swoim przełożonym w jego mieszkaniu. Dziewczynka zmarła w rozgrzanym samochodzie. Sąd w stanie Missisipi skazał w poniedziałek 29-letnią Cassie Barker, byłą policjantkę, na 20 lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. - Ciągle widzę ten radiowóz i Cheyenne, która nie może złapać tchu - powiedział ojciec 3-latki.

Była kandydatka na wicegubernatora Nevady Lucy Flores zarzuca byłemu wiceprezydentowi USA Joe Bidenowi "niestosowne" zachowanie podczas jej kampanii wyborczej. Miał wąchać jej głosy, a następnie pocałować ją w tył głowy. Biden odpiera oskarżenia i tłumaczy, że uczestnicząc w życiu publicznym, wielokrotnie "przytulał, wyrażał uczucia, wsparcie".