USA

USA

Dowódca amerykańskiego lotniskowca USS Theodore Roosevelt cumującego na wyspie Guam wezwał kierownictwo marynarki wojennej do podjęcia zdecydowanych działań, by uratować życie marynarzom i powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa na pokładzie.

Bardzo pocieszające jest to, co ogłosili w ostatnich dniach nasi eksperci, jak również prezydent, że Abbott, firma która ma możliwość wykonania bardzo dużej ilości testów, dostał zgodę FDA, czyli amerykańskiego regulatora leków na wprowadzenie testu na koronawirusa, który będzie dawał wynik w ciągu 13 minut - powiedziała w rozmowie z TVN24 profesor Maria Siemionow, mikrochirurg i transplantolog z Uniwersytetu Illinois w Chicago.

Pastor z kościoła na Florydzie został zatrzymany za odprawianie mszy w czasie obowiązywania zakazów zgromadzeń z uwagi na koronawirusa. Duchowny Rodney Howard-Browne odpowiada, że przestrzegał zasad bezpieczeństwa i oskarża służby o brak tolerancji religijnej.

Zakażonych korowirusem na całym świecie gwałtownie przybywa, w szpitalach zaczyna brakować miejsc, dlatego władze krajów, w których szerzy się pandemia COVID-19 będącej wynikiem zakażenia patogenem SARS-CoV-2 decydują o tworzeniu tymczasowych centrów dla chorych. W szpitale polowe są zamieniane statki, stadiony, centra wystawiennicze i sportowe.

Praca personelu ponad siły, korytarze oddziału ratunkowego pełne łóżek z pacjentami, brak miejsca w kostnicy na kolejne ciała zmarłych. Tak wygląda rzeczywistość wielu szpitali w Nowym Jorku. Do jednego z nich w Brooklynie weszła ekipa telewizyjna CNN.

Dla nas Nowy Jork to nie tylko dom czy siedziba ONZ. To tętniąca życiem światowa stolica, poprzez którą świat komunikuje się, debatuje, handluje i prosperuje - oświadczył sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres.

Nowy Jork opustoszały jak nigdy wcześniej. Mało kto pojawia się na ulicach "Miasta Aniołów". Podobnie jest Europie - między innymi w Mediolanie, Madrycie i Barcelonie, gdzie chętnie odwiedzane przez turystów miejsca świecą teraz pustkami. Jak wyglądają ulice popularnych miast podczas pandemii?