USA

USA

Melania Trump opublikowała swoje zdjęcie w maseczce. W zeszłym tygodniu amerykańska agencja CDC opublikowała kolejne zalecenia w związku z epidemią COVID-19 i zarekomendowała między innymi zakrywanie twarzy w miejscach publicznych.

Nowojorska wyspa Hart od lat stanowi miejsce pochówku dla zmarłych, po których ciała nie zgłosili się bliscy lub których nie udało się zidentyfikować. W czasie globalnej pandemii COVID-19, której epicentrum jest obecnie stan Nowy Jork, miejsce to wykorzystywane jest znacznie częściej niż zwykle. W piątek w mediach pojawiły się zdjęcia pokazujące masowe pogrzeby.

Jacek Tacik w kolejnym odcinku swojego vloga rozmawiał z mieszkańcami Nowego Jorku – miasta zmagającego się z pandemią COVID-19. Fotografka Karolina Klisiewicz, jej mąż Adam Gryczkowski czy lekarz-specjalista medycyny ratunkowej nowojorskiego szpitala Calvin Sun opowiadali mu, jak obecnie wygląda życie w mieście.

Dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych Anthony Fauci twierdzi, że z powodu koronawirusa może umrzeć około 60 tysięcy osób. Wcześniej mówiono o 100-200 tysiącach zgonów.

W Nowym Jorku z powodu koronawirusa zmarło już więcej osób niż w ataku na World Trade Center 11 września 2001 roku. W związku ze wzrostem zgonów spowodowanych przez koronawirusa gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo zapowiedział w środę, że wszystkie flagi w stanie zostaną opuszczone do połowy masztu. Przesunięto też termin zamknięcia nowojorskich teatrów Broadwayu do 7 czerwca.