USA

USA

Trudne etycznie decyzje amerykańskich lekarzy, spór o obligacje koronawirusowe oraz powrót do zapomnianego w czasie pandemii brexitu. O czym jeszcze piszą światowe media w dobie pandemii? Przegląd prasy zagranicznej przygotował Jacek Stawiski, redaktor naczelny TVN24 BiS.

W ramach wspólnych ćwiczeń wojskowych na Morzu Południowochińskim, do trzech amerykańskich okrętów dołączyła w środę australijska fregata HMAS Parramatta. Manewry odbywają się w pobliżu wód, o które toczy się spór między Malezją i Chinami - poinformował resort obrony Australii.

Druga fala pandemii COVID-19 może pojawić się jeszcze zimą tego roku i będzie jeszcze groźniejsza - stwierdził szef amerykańskich Centrów do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) Robert R. Retfield. Jego zdaniem kolejna epidemia, w połączeniu z sezonem grypowym, pogłębi kryzys służby zdrowia.

"New York Times" ostrzega, że pandemia COVID-19 może doprowadzić do zmian znanych z science-fiction, a rozwój amerykańskich miast jest zagrożony. Gazeta wspomina również o rosnącej popularności porodów domowych w związku z szerzeniem się koronawirusa. O czym jeszcze piszą światowe media? Przegląd prasy zagranicznej przygotował Jacek Stawiski, redaktor naczelny TVN24 BiS.

Radzimy Amerykanom, aby postępowali zgodnie z międzynarodowymi przepisami i protokołami w Zatoce Perskiej i Zatoce Omańskiej. Każdy błąd z ich strony spotka się ze zdecydowaną odpowiedzią - przekazała w niedzielnym oświadczeniu Marynarka Wojenna Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej.