USA

USA

Wbrew zapowiedziom premier Mette Frederiksen w Danii nie dojdzie do wybicia ponad 14 milionów norek w związku z wykryciem na niektórych fermach mutacji koronawirusa, bo zorientowano się, że nie ma prawa zezwalającego na zmuszenie do tego hodowców. Nim się to jednak stało, ponad dwa miliony zwierząt zostały uśmiercone. Tymczasem w Stanach Zjednoczonych z powodu zakażeń koronawirusem zdechło ponad 15 tysięcy norek. Władze objęły kwarantanną dziesiątki amerykańskich ferm.

W Stanach Zjednoczonych od tygodnia trwa zliczanie głosów po wyborach prezydenckich. W pięciu stanach – Arizonie, Georgii, Pensylwanii, Nevadzie i Wisconsin – różnice w liczbie głosów uzyskanych przez Donalda Trumpa i Joe Bidena są niewielkie. Trump odmówił uznania swojej porażki w wyborach, choć według przewidywań amerykańskich mediów tradycyjnie ogłaszających wynik wyborów zwycięstwo Bidena jest przesądzone.

W Parku Narodowym Yosemite spadł śnieg. Zapanowała iście zimowa aura. To dobra wiadomość dla przyrody po miesiącach suszy i pożarów.