Gospodarka USA

Gospodarka USA

"Strach z rynków wschodzących przenosi się na rynki rozwinięte"

- Strach, który ogniskował się do niedawna wokół rynków wschodzących przenosi się na rynki rozwinięte - tak Roland Paszkiewicz, szef działu analiz Centralnego Domu Maklerskiego Pekao SA skomentował wczorajsze spadki na amerykańskim parkiecie. Jak dodał, inwestorzy poczuli, że dalsze wsparcie Fed, które "pchało rynki do góry", nie jest już takie pewne.

Rewolucja opałowa? Drewno coraz popularniejsze

W związku z wyjątkowo ostrą zimą i rosnącymi cenami gazu, mieszkańcy wielu amerykańskich stanów postanowili powrócić do tradycyjnych metod ogrzewania domów drewnem. Z powodu tego trendu w wielu tartakach zabrakło surowca.

Spadki na amerykańskim parkiecie. Najgorszy miesiąc od 2012

Ostatnia w tym tygodniu sesja na Wall Street przyniosła spadki, gdyż do obaw o kondycję państw rozwijających się doszły słabe wyniki kwartalne amerykańskich spółek oraz kiepskie dane makro. Cały styczeń giełdowe indeksy zamknęły na minusach, to był najgorszy miesiąc od maja 2012 roku.

Walutowy pogrom - wywołał go Fed, czy "grypa" na rynkach wschodzących?

Powodem piątkowego "walutowego pogromu na rynkach wschodzących" jest zdaniem części analityków ucieczka kapitału inwestorów, którzy już szykują się do przyszłotygodniowej decyzji Rezerwy Federalnej (Fed), czyli banku centralnego USA. Fed prawdopodobnie ogłosi przykręcenie kurka z pieniędzmi, czyli ograniczenie skupu obligacji.

Amerykański Senat przyjął budżet na 2014 rok

Amerykański Senat poparł w nocy z czwartku na piątek ustawę budżetową na rok 2014, przewidującą wydatki państwa na 1,1 bln dolarów. Wcześniej projekt zatwierdziła Izba Reprezentantów. Teraz czeka na podpis prezydenta Baracka Obamy.

Izba Reprezentantów przyjęła budżet

Izba Reprezentantów przyjęła w środę ustawę o finansowaniu agencji rządowych do 30 września w wysokości 1,1 bln dolarów. To na skutek grudniowego porozumienia budżetowego.

USA: gorsze wyniki w usługach, wzrost w przemyśle

Wskaźnik aktywności w usługach w USA spadł w grudniu 2013 roku i wyniósł 53,0 pkt. - podał Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 54,7 pkt. Nieco lepsze dane napłynęły z przemysłu. Zamówienia w tym sektorze wzrosły w listopadzie o 1,8 proc. wobec spodziewanego 1,7 proc.

Bernanke uspokaja rynki. "Stopy niskie tak długo, jak to konieczne"

Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się bez większych zmian, chociaż początkowo akcje zyskiwały w reakcji na słowa ustępującego szefa Fed Bena Bernanke, który po raz kolejny zapewnił, że bank centralny USA utrzyma przez długi czas stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie.

Dolar w natarciu, złoty traci

Złoty w piątek traci wobec dolara; taki trend może trwać w przyszłym tygodniu. Po godz. 17 za amerykańską walutę trzeba było zapłacić 3,067 zł.

Starbucks postraszył piwowara. Poszło o literę w nazwie trunku

Starbucks zwrócił się do Jeffa Brittona, drobnego piwowara z USA, o zmianę nazwy sprzedawanego przez niego piwa. Kawowemu gigantowi nie spodobała się nazwa "Frappicino", które brzmi niemal tak samo jak "Frappuccino", na używanie którego ma wyłączność. Kłopot w tym, że Britton nigdy takiego piwa nie sprzedawał.