Unia Europejska

Unia Europejska

Moim zdaniem miałby ciężko, żeby wygrać. Jego notowania konsekwentnie spadały - mówi o Wołodymyrze Zełenskim Ołeh Biłecki, dziennikarz telewizji Ukraina24 w "Rozmowach polsko-niepolskich". - Ale rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Ona wszystko zmieniła - dodaje.

W najbliższych dniach powinno dojść do formalnego zaakceptowania Krajowego Planu Odbudowy - ogłasza rzecznik rządu. Adam Glapiński dostaje kolejna kadencję w NBP a Zbigniew Ziobro nową starą Krajową Radę Sądownictwa. Mimo pęknięć i sporów partyjny zjazd w siedzibie PiS klei wszystko. Maciej Warsiński.

Przy pomocy Pegasusa próbowano inwigilować jednego z unijnych komisarzy. Bardziej zdecydowanych działań ze strony Komisji Europejskiej domagają się europosłowie. Proponują też wprowadzenie nowych przepisów wobec firm telekomunikacyjnych, żeby lepiej chronić bezpieczeństwo danych. Barbara Sobska.

W Brukseli coraz bliżej decyzji w sprawie wprowadzenia embarga na rosyjską ropę. W poniedziałek odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady do spraw Transportu, Telekomunikacji i Energii. Cel jest jasny - niezależność od dostaw z Moskwy. Sylwia Piestrzyńska.

260 miliardów złotych - tak duża jest różnica w liczeniu polskiego długu publicznego. Gdy liczy go rząd Mateusza Morawieckiego, dług cudownie maleje, gdy liczą go unijni urzędnicy, okazuje się, że jest więcej. Kreatywna księgowość - chyba takiego określenia należałoby teraz użyć, ale władza woli mówić o polityce finansowej państwa. Barbara Sobska.