Syria

Syria

Rosyjskie bombowce strategiczne Tu-95MS zniszczyły w Syrii pociskami manewrującymi Ch-101 punkty dowodzenia ugrupowań terrorystycznych oraz skupiska dżihadystów wraz z zasobami materiałowymi - podał we wtorek rosyjski resort obrony. Nie sprecyzowano, ile maszyn wzięło udział w nalocie.

Ministerstwo obrony Rosji ponownie odrzuciło w niedzielę zarzuty, według których jej siły powietrzne mogły zbombardować pozycje wspieranych przez USA Syryjskich Sił Demokratycznych w prowincji Dajr az-Zaur. Informowaliśmy USA o naszych planach - oświadczono.

Rosja zaatakowała pociskami manewrującymi wystrzelonymi z dwóch okrętów podwodnych obiekty tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) w mieście Dajr az-Zaur w Syrii - poinformowało rosyjskie ministerstwo obrony.

Prezydent Syrii Baszar el-Asad spotkał się we wtorek w Damaszku z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu. Podczas spotkania omówiono kwestię syryjsko-rosyjskiej współpracy militarnej oraz wspólne działania mające na celu zwalczenie tak zwanego Państwa Islamskiego.

Libańska organizacja Hezbollah, sojusznik prezydenta Syrii Baszara el-Asada, ogłosiła zwycięstwo w wojnie w Syrii - podał we wtorek libański dziennik "Al-Akhbar". Deklaracja ta związana jest z sukcesami armii rządowej w walce z dżihadystami na wschodzie kraju.

Syryjski rząd odrzucił w piątek środowy raport komisji śledczej ONZ do spraw zbrodni wojennych w Syrii oskarżający władze w Damaszku o stosowanie broni chemicznej, między innymi w kwietniu w prowincji Idlib - poinformowała w piątek syryjska agencja prasowa SANA.