Rząd Ewy Kopacz

Rząd Ewy Kopacz

Premier Ewa Kopacz wzięła udział w czwartek w otwarciu Parku Naukowo-Technologicznego (PNT) Uniwersytetu Zielonogórskiego w Nowym Kisielinie k. Zielonej Góry. Szefowa rządu podkreśliła podczas uroczystości, że polski rząd stawia na współpracę nauki z gospodarką.

Premier Ewa Kopacz nakazała wyciągnięcie konsekwencji dyscyplinarnych wobec osób odpowiedzialnych za brak właściwej komunikacji i w konsekwencji opóźnienie publikacji tzw. "ustawy o rajach podatkowych" - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Stanowisko w związku z tą aferą stracił Jarosław Szatański, zastępca dyrektora Departamentu Podatków Dochodowych w Ministerstwie Finansów. A odpowiedzialni urzędnicy z Rządowego Centrum Legislacyjnego stracili miesięczne premie.

W czwartek w TVN24 Biznes i Świat policzymy, ile budżet państwa będą kosztowały obietnice złożone podczas expose przez premier Ewę Kopacz. Z kolei w Parlamencie Europejskim o swoim planie działań opowie Elżbieta Bieńkowska, kandydatka na komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczości.

- W expose padły dobre zapowiedzi dla górnictwa, ale niekoniecznie dla górników. Premier Kopacz powiedziała o przywróceniu rentowności kopalń przez zmniejszenie kosztów ich funkcjonowania. To słuszne postulaty - ocenił Rafał Antczak, członek zarządu Deloitte. Natomiast Piotr Kuczyński, główny analityk Di Xelion docenia, że premier Kopacz krótko mówiła o wprowadzeniu euro do Polski.

- Nie można godzić się na sytuację, w której Polska i inne kraje regionu są skazane na łaskę i niełaskę zewnętrznych dostawców gazu, którzy uzależniają dostawy lub ceny surowca od bieżących celów politycznych - mówiła w expose Ewa Kopacz.