Papież Franciszek

Papież Franciszek

Papież Franciszek wzywa do ochrony planety i powtarza swój pogląd, że globalne ocieplenie jest głównie efektem działań człowieka - fragmenty encykliki, w której Franciszek opisał swoje stanowisko, wyciekły do mediów przed oficjalną publikacją i wbudziły wielkie emocje.

Władimir Putin spóźnił się na spotkanie z jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie - papieżem Franciszkiem. Rzecznik Kremla komentuje, że spóźnienie rosyjskiego prezydenta było usprawiedliwione, ponieważ "przeciągnęły się rozmowy w Mediolanie, a droga do Watykanu trwała zbyt długo z powodu korków".

W przeciwieństwie do grupy G7, która nie zaprosiła prezydenta Władimira Putina na obrady, Watykan na niego czeka - takie komentarze dominują we Włoszech przed jego spotkaniem z papieżem Franciszkiem w środę. Putin pokaże, że nie jest izolowany - pisze włoska prasa.

W niedzielę papież Franciszek przyjmie przywódcę Kuby Raula Castro - poinformował w Watykan. Spotkanie będzie miało ściśle prywatny charakter - wyjaśnił rzecznik ksiądz Federico Lombardi. Audiencja odbędzie się na cztery miesiące przed papieską wizytą na Kubie.

Papież Franciszek pod koniec września w drodze do Stanów Zjednoczonych odwiedzi Kubę - ogłosił w środę rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi, potwierdzając wcześniejsze doniesienia mediów. Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwa ta wizyta.

Podczas audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek stwierdził, że nie można usuwać różnic między mężczyzną a kobietą, gdyż tworzy to nowe problemy, a teoria gender jest wyrazem frustracji i rezygnacji.

Szokujące wyznanie papieża Franciszka, że jego pontyfikat nie będzie długi, wywołało lawinę pytań. Czy jest zmęczony? Czy planuje - tak jak Benedykt XVI - wcześniejszą emeryturę? Materiał "Faktów" TVN.