OFE

OFE

1,5 mln Polaków kolejny raz wprowadzono w błąd i wciągnięto w pułapkę - uważa prof. Leokadia Oręziak, ekonomistka Szkoły Głównej Handlowej. - Jednak 90 proc. Polaków wybrało ZUS, a to sukces naszego kraju w walce o wyzwolenie się od OFE - dodała.

- Spodziewane 1,7 mln osób, które wybrały OFE, to pozytywny wynik - stwierdziła na antenie TVN24 Biznes i Świat Małgorzata Rusewicz, prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.

Zawieszająca się strona ePUAP, automaty w ZUS, które nie przyjmują deklaracji - tak upływa ostatni dzień wyboru między OFE a ZUS. Polacy ruszyli do urzędów, by zdecydować, gdzie mają trafiać ich składki emerytalne. Jak dowiedział się reporter TVN24 Biznes i Świat ZUS wydłużył czas pracy swoich urzędów: co najmniej do 18:00.

Przed nami ostatnie godziny do zamknięcia tzw. "okienka transferowego", w trakcie którego możemy zdecydować, czy nasze składki emerytalne będą gromadzone tylko w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, czy również w Otwartym Funduszu Emerytalnym. Dziś trudno rozstrzygnąć, która opcja pozwoli nam zebrać wyższą kwotę, a tym samym uzyskiwać wyższe świadczenie emerytalne. Oto siedem alternatywnych inwestycji, które spowodują, że nasza emerytura nie będzie głodowa.

Do końca poniedziałku do OFE zapisało się 1,06 mln osób - dowiedział się reporter TVN24 Biznes i Świat Dominik Cierpioł. - Zakładamy, że do końca lipca ta liczba wyniesie 1,4 mln osób - mówi Zbigniew Derdziuk, prezes ZUS. Na wybór między ZUS a OFE zostały już tylko niecałe trzy dni.

Do 851 tys. 390 osób wzrosła w środę liczba osób, które zdecydowały się na odkładanie części składki emerytalnej w OFE - dowiedział się reporter TVN24 Biznes i Świat. Na decyzję jeszcze niewiele ponad tydzień.