Lotnictwo

Lotnictwo

Niepewność co do przyszłości lotów między Wielką Brytanią a Unią Europejską po brexicie uderza w branżę lotniczą - ostrzegają właściciele pięciu największych lotnisk w Wielkiej Brytanii. Pasażerowie już zaczynają planować loty na najbliższe miesiące i część z nich zamierza ominąć brytyjskie lotniska - wynika z raportu.

Lotnisko Chopina musi zwiększać swoją przepustowość, by móc obsługiwać więcej pasażerów - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Dodał, że umożliwi to m.in. rozbudowa terminala, czy też przeniesienie ruchu cargo i general aviation, czyli lotnictwa ogólnego na lotnisko w Modlinie.

Policja w Holandii wykorzystuje orły do zwalczania niechcianych dronów, które latają zbyt blisko lotnisk. - To jest to dobre rozwiązanie, bo śmigła dronów są bardzo niebezpieczne dla ptaków, które są wykorzystywane do łapania dronów - mówił w TVN24 BiS Marcin Bonczar, sokolnik w Porcie lotniczym Kraków-Balice.

Pilotowany przez Szwajcara Bertranda Piccarda samolot o napędzie słonecznym Solar Impulse 2 zakończył we wtorek w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi, rozpoczętą przed ponad rokiem pierwszą podróż dookoła świata, pokonując odległość 40 tys. km.

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa ogłosiły, że od 18 czerwca zawieszą połączenia z Wenezuelą w związku z poważnymi problemami gospodarczymi tego kraju, a także polityką jego władz - podaje w niedzielę BBC na swojej stronie internetowej.

Studenci z Politechniki Wrocławskiej wystartują w październiku w zawodach dronów The International Micro Air Vehicle Conference and Competition (IMAV) w Pekinie. Rywalizacja polega na uczestnictwie w akcji ratunkowej dronami własnej konstrukcji.

Tysiące osób odczuje dziś strajk Lufthansy, przez który niemiecki przewoźnik musiał odwołać niemal 900 lotów. To zła wiadomości także dla polskich pasażerów, bo część z tych zaplanowanych do i z Polski również nie odbędzie się. Pocieszeniem może być to, że w przypadku znacznego opóźnienia lub odwołania lotu klientom należy się odszkodowanie.

23 tys. dolarów (prawie 90 tys. zł) - tyle kosztuje wynajęcie podniebnej rezydencji. W czasie lotu pasażer "willi ze skrzydłami" ma do dyspozycji skandalicznie luksusowe wnętrza m.in. z prywatną łazienką, czy wielkim - jak na samolot - łóżkiem.

Uber wraz z producentem helikopterów Blade pracuje nad stworzeniem usługi przewożenia pasażerów helikopterem na festiwal muzyczny odbywający się w amerykańskiej Dolinie Coachella. Za taką przyjemność należałoby jednak zapłacić niemal 700 dolarów.