Komisja śledcza ds. Amber Gold

Komisja śledcza ds. Amber Gold

Małgorzata Wassermann, Joanna Kopcińska, Marek Suski, Jarosław Krajewski i Stanisław Pięta z PiS; Krzysztof Brejza z PO, Paweł Grabowski z Kukiz'15; Witold Zembaczyński z Nowoczesnej i Andżelika Możdżanowska z PSL - to kandydaci do sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold.

Gorąca debata nad powołaniem komisji śledczej w sprawie Amber Gold. Komisja miała liczyć 11 osób, ale Prawo i Sprawiedliwość zdanie zmieniło i przystaje tylko na 9 z Małgorzatą Wasserman na czele. Platforma takie działanie nazywa skandalem, ale powołanie komisji poprze.

Komisja śledcza badająca sprawę Amber Gold prawdopodobnie ruszy po wakacjach. Co do tego zgodni są wszyscy posłowie, choć PO chciałaby by komisja zbadała też sprawę SKOK-ów. Przed komisją ma stanąć szef Rady Europejskiej i były premier Donald Tusk. - Niech obawiają się ci, którzy wzywają - zapowiada Tusk. Materiał magazynu "Polska i Świat".

- Poseł PiS Małgorzata Wassermann jest "bardzo poważnym kandydatem" na szefa komisji śledczej, która ma zostać powołana w Sejmie w celu wyjaśnienia afery Amber Gold - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego powołanie komisji to kwestia tygodni.