Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński

Nie trzeba wielu wróżb, by przewidzieć, że ktoś znów uzna Angelę Merkel za persona non grata, ktoś spróbuje wręczyć przeciwnikom niemieckie paszporty i ktoś kogoś oskarży o kolaborację z Berlinem. Taka to będzie kampania, w której obok wyborczej kiełbasy musi pojawić się trochę niemieckich "wurstów" - o tym, jak polscy politycy wykorzystują Niemcy w walce wyborczej, pisze dla tvn24.pl Marcin Zaborski.

Miejsca na listach wyborczych. Stanowiska ministrów. Stanowiska szefów rządowych agencji i instytucji, a nawet posady pracowników klubu parlamentarnego lub asystentów w europarlamencie. I ani słowa o postulatach programowych. Portal tvn24.pl dotarł do zapisów umowy koalicyjnej Prawa i Sprawiedliwości oraz Partii Republikańskiej. Według naszych informatorów w PiS, z powodu afery w NCBR część zapisów tej umowy przestała obowiązywać.

Jarosław Kaczyński ogłasza wznowienie objazdów po Polsce. Opozycja jest już w drodze. Donald Tusk był w piątek w Rokitnicy w Wielkopolsce. Z mieszkańcami Poddębic spotkali się Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia. Bezpośrednie rozmowy Polakami, zawsze działały i zawsze miały ogromny wpływ na wynik wyborów. Politycy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Barbara Sobska.