Japonia trzęsienie ziemi

Japonia trzęsienie ziemi

Gwałtowne wstrząsy w Japonii, są ofiary

Władze prefektury Osaki w Japonii, gdzie w poniedziałek o godzinie 8 czasu lokalnego (godzina 1 w Polsce) doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 6,1, podały, że 3 osoby najprawdopodobniej straciły życie, a 40 osób odniosło poważne obrażenia w wyniku trzęsienia.

Ofiary trzęsienia ziemi znalazły schronienie w więzieniu

Aby zapewnić dach nad głową przynajmniej niektórym z tysięcy ludzi poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi, które nawiedziło południową Japonię, otwarto dla potrzebujących więzienie w Kumamoto. We wtorek przebywało tam jeszcze 110 ofiar żywiołu.

Po pięciu latach wznowili poszukiwania zaginionych

2,5 tys. osób jest wciąż uważanych za zaginione, choć minęło już pięć lat od potężnego trzęsienia ziemi i towarzyszącego mu tsunami w Japonii. W czwartek straż przybrzeżna w miejscowości Rikuzentakata w północno-wschodniej Japonii wznowiła poszukiwania zaginionych.

Trzy lata po tsunami i katastrofie w Fukushimie

Trzy lata po tragicznym trzęsieniu ziemi i tsunami region Tohoku (północno-wschodnia część wyspy Honsiu) jest we wczesnej fazie rekonwalescencji. Mieszkańcy zmagają się z trudnościami ekonomicznymi, a 267 tys. ludzi wciąż mieszka w tymczasowych osiedlach.

Setki pracowników Fukushimy z podwyższonym ryzykiem raka

Blisko 2 tys. pracowników elektrowni atomowej Fukushima I, zniszczonej przez trzęsienie ziemi i tsunami w marcu 2011 roku, narażonych jest na zwiększone ryzyko zachorowania na raka tarczycy - poinformowała firma Tepco, operator Fukushimy.

Oczyszczona woda z reaktorów Fukushimy ma trafić do oceanu

Japoński koncern energetyczny TEPCO zapowiedział, że planuje zrzucić do oceanu setki ton wody, która posłużyła do chłodzenia uszkodzonych reaktorów elektrowni Fukushima. Ciecz ma uprzednio zostać oczyszczona z substancji promieniotwórczych i spełniać normy bezpieczeństwa.