Bezpieczeństwo w internecie

Bezpieczeństwo w internecie

FBI broni programu PRISM. "Używamy go do walki z terroryzmem"

Dyrektor FBI Robert Mueller zapewnił, że zbierane dane o rozmowach telefonicznych Amerykanów mogą być wykorzystane tylko do walki z terroryzmem, a nie innych śledztw. Rząd robi, co w jego mocy, by sprawca przecieków medialnych ws. PRISM stanął przed sądem - podkreślił.

NSA jest z siebie dumna. Inwigilacja "pozwoliła uniknąć tuzinów zamachów"

Ujawnione w ostatnich dniach tajne programy inwigilacji elektronicznej pomogły wywiadowi USA zapobiec tuzinom potencjalnych zamachów terrorystycznych - powiedział w środę w Senacie szef Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA), generał Keith Alexander. Dodał, że gdyby nie one, to w ostatnich latach w USA i na całym świecie doszłony do kilkudziesięciu innych poważnych zamachów terrorystycznych.

PRISM to tylko część obrazu. Najważniejsza jest elita hakerów TAO

Tajemnice ujawnione przez Edwarda Snowdena rzuciły trochę światła na działalność zazwyczaj bardzo skrytej NSA, czyli Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, a zwłaszcza na program PRISM. W cieniu pozostał jednak inny, jeszcze ważniejszy dla USA program o nazwie TAO. Jak pisze "Foreign Policy", ma on skupiać elitę amerykańskich hakerów, agresywnie wykradających dane z komputerów na całym świecie.

USA "pogwałciły zaufanie". PRISM oburzył Parlament Europejski

Europosłowie wszystkich frakcji w Parlamencie Europejskim nie kryli we wtorek oburzenia doniesieniami o zbieraniu przez służby USA danych obywateli UE z serwerów firm internetowych. Podczas debaty w Strasburgu padały zarzuty o inwigilację i złamanie zaufania.

Grupa Q na tropie Snowdena. Znajdzie azyl? "Wszystkie opcje są złe"

Po raz ostatni widziano go w Hongkongu w poniedziałek w południe. Gdzie jest teraz Edward Snowden? Najbardziej zainteresowani odpowiedzią na to pytanie są amerykańskie służby specjalne. Według byłych oficerów wywiadu, poszukiwaniem autora przecieku o programie PRISM zajmuje się "wydział wewnętrzny" NSA, nazywany Grupą Q. Sam Snowden przyznał wcześniej, że jeśli chodzi o jego dalszą ucieczkę przed amerykańskim państwem, "wszystkie opcje są złe".

Dla Amerykanów bezpieczeństwo ważniejsze od prywatności

Ujawnienie programów o inwigilacji danych telefonicznych i internetowych wywołało debatę w USA o prawie do prywatności i granicach walki z terroryzmem. Ale według sondaży dla większości Amerykanów ważniejsze od prywatności jest zapobieganie zamachom.

Chcą ułaskawienia Snowdena. Mają ponad 40 tys. podpisów

Już ponad 40 tys. Amerykanów podpisało się pod petycją z żądaniem niezwłocznego ułaskawienia Edwarda Snowdena, który ujawnił informacje o supertajnym programie inwigilacji elektronicznej prowadzonym przez amerykańską Narodową Agencję Bezpieczeństwa (NSA).

Program PRISM. Rząd USA może podglądać każdego z nas

Ściśle tajny amerykański program szpiegowski PRISM daje amerykańskiemu wywiadowi dostęp do danych zgromadzonych na serwerach największych firm internetowych. Praktycznie każda osoba korzystająca z sieci może zostać "prześwietlona". Co najważniejsze, w świetle prawa USA cały proceder jest legalny.

11 lat więzienia za wpisy na Twitterze

Nauczycielka z Kuwejtu została skazana na 11 więzienia za wpisy w serwisie Twitter. Miała w nich obrażać emira, sugerować zmianę ustroju politycznego państwa oraz negatywnie wypowiadać się o jednej z organizacji religijnych.

Korzystasz z bankowości elektronicznej? Uważaj na groźnego wirusa

Klientom bankowości elektronicznej wciąż zagraża Gameover. To nowa mutacja wirusa ZeuS, który pozwala cyberprzestępcom modyfikować treści stron internetowych banków i tym samym wyłudzać środki zgromadzone na rachunku - ostrzega zespół CERT Polska, działający w ramach instytutu badawczego NASK. W 2012 roku wirus zaatakował kilkadziesiąt tysięcy użykowników.

Izrael jest "nieustannie atakowany" w cyberprzestrzeni

- W ciągu kilku ostatnich miesięcy stwierdziliśmy znaczący wzrost ilości ataków przeprowadzanych przez Iran na nasze systemy informatyczne - stwierdził izraelski premier Benjamin Netanjahu. Większość tych ataków ma być odpierana.

Wywiad USA chce śledztwa ws. wycieku danych o PRISM

Amerykańskie władze szukają odpowiedzialnych za wyciek informacji ws. programu PRISM. Narodowa Agencja Bezpieczeństwa (NSA) złożyła wniosek o wszczęcie śledztwa w celu ustalenia źródeł przecieku do mediów informacji o zbieraniu danych z serwerów takich firm internetowych, jak Google czy Facebook. Funkcjonowanie programu ujawniły w czwartek wspólnie "Guardian" oraz amerykański dziennik "Washington Post".

Amerykanie prześwietlają serwery. Unia "zaniepokojona"

Unia Europejska jest "zaniepokojona" amerykańskim programem zbierania danych z serwerów firm internetowych i zwróci się do władz USA z prośbą o wyjaśnienia - poinformowała unijna komisarz spraw wewnętrznych Cecilia Malmstroem.

"Syryjska Armia Elektroniczna" zaatakowała "Financial Times"

Strona internetowa i kanał na Twitterze brytyjskiego dziennika "Financial Times" padły ofiarą ataku hakerów, którzy przedstawili się jako "Syryjska Armia Elektroniczna". Twierdzą oni, że są zwolennikami syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada.