Firmy informatyczne

Firmy informatyczne

Jedna z czołowych wyszukiwarek torrentów - Torrentz.eu została zamknięta. Wcześniej zawieszono kilka domen należących do Kickass Torrent, po aresztowaniu w Polsce założyciela serwisów, znienawidzonych przez przemysł rozrywkowy. Nie wiadomo jednak, czy te dwie sprawy łączą się.

Amerykański koncern informatyczny Cisco, który w swoim krakowskim centrum zatrudnia około 500 pracowników, zamierza w najbliższych 2 latach zwiększyć zatrudnienie do ponad tysiąca osób. Pod koniec br. oddane zostanie do użytku trzecie, największe biuro Cisco w Krakowie.

Xbox One to już nie jest konsola do gier. To - jak głosi Microsoft - kompletny system rozrywki, w którego centrum znajdujesz się "Ty". Ty jednak na pewno nie zagrasz na nim w swoje gry z Xboksa 360. Ty nie wiesz, czy urządzenie zrozumie, kiedy przemówisz do niego polsku. Ty możesz nie dostać pełnego wachlarza usług, które pokazano na konferencji.

- Płacimy wszystkie podatki, które musimy, każdego dolara - tak szef Apple'a Timothy Cook bronił w Senacie firmy przed oskarżeniami o niepłacenie miliardów dolarów. Przyznał jednak, że zagraniczne dochody spółki są dwa razy większe niż w kraju.

Amerykański Senat oskarżył Apple o uniknięcie zapłacenia miliardów dolarów należnych podatków. Koncern z siedzibą w kalifornijskim Cupertino ma korzystać ze "skomplikowanej sieci zagranicznych podmiotów". W związku z zarzutami Senat ma przesłuchać szefa Apple, Tima Cooka.

Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła dziesiąty raz z rzędu wzrosty indeksu Dow, natomiast S&P 500 jest już tylko o włos od rekordu wszech czasów z 2007 roku. Wzrostom na amerykańskiej giełdzie sprzyjały tym razem lepsze od oczekiwań dane z rynku pracy.

Nowozelandzki sąd zadecydował, że Kim Dotcom, twórca i były szef serwisu Megaupload, może pozwać wywiad o odszkodowanie. Służby specjalne szpiegowały Niemca na prośbę Amerykanów, którzy doprowadzili do zamknięcia jego strony. Jak się później okazało, uczyniono to bezprawnie.

Unia Europejska ukarała firmę Microsoft karą 561 milionów euro (731 mln dolarów). Powodem jest złamanie obietnicy dania odbiorcom kupującym system Windows wyboru przeglądarki internetowej.

Duński fiskus jest w trakcie poufnych negocjacji z Microsoftem na temat zwrotu miliarda dolarów niezapłaconych podatków - informują tamtejsze media. Amerykański koncern miał uniknąć zapłacenia daniny duńskiemu państwu podczas przejęcia firmy Navision.

Marissa Mayer, nowa szefowa podupadającego Yahoo, podejmuje radykalne kroki w celu polepszenia sytuacji firmy. Jej najnowszym rozkazem jest zerwanie z pracą z domu. Wszyscy pracownicy mają stawiać się w biurach. Jej decyzja wywołała burzę i ogarniającą całe USA dyskusję.

Gdy były szef Apple, Steve Jobs wypowiedział "wojnę termojądrową" wszystkim firmom jego zdaniem kopiującym produkty jego firmy, nie wszyscy byli zachwyceni. Sceptyczny miał być między innymi Tim Cook, obecny szef koncernu. Jak podaje agencja Reutera, biznesmen nie chciał pozywać Samsugna, z którym pomimo tego obecnie toczy najbardziej zaciekłe boje w sądach.