Facebook

Facebook

Złota obrączka na dnie morza spędziła ponad trzy dekady. Jej zdjęcie na jednym z portali społecznościowych zamieściła szczęśliwa znalazczyni. Kobieta postanowiła odnaleźć właścicieli pierścionka za wszelką cenę. Ich poszukiwania trwały ponad miesiąc.

Facebook zrewidował w piątek, pod wpływem fali krytyki, swą decyzję o usunięciu z portalu słynnego zdjęcia fotoreportera agencji Associated Press Nicka Uta z okresu wojny wietnamskiej, przedstawiającego poparzoną napalmem nagą, płaczącą 9-letnią dziewczynkę.

Izraelski minister bezpieczeństwa publicznego Gilad Erdan obciążył współodpowiedzialnością za narastanie przemocy przeciwko Izraelowi sieci społecznościowe w rodzaju Facebooka. Według niego stały się one swego rodzaju "potworem", odkąd pojawiło się tzw. Państwo Islamskie i nasiliło się zjawisko terroryzmu.

"Dziękuję całej drużynie za poświęcenie, sztabowi za wielką pracę, a Wam, że cały czas byliście z nami i nigdy nie straciliście w nas wiary" - napisał na Facebooku kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Piłkarze dziękują kibicom za wsparcie na portalach społecznościowych.

Facebook zaczyna myśleć o czasach, kiedy Mark Zuckerberg nie będzie już prezesem. Rada dyrektorów spółki zaproponowała odebranie większości głosów założycielowi firmy w przypadku jego odejścia.

Liczba śmiertelnych ofiar robienia zdjęć w ekstremalnych miejscach rośnie. Jednak technologia rozsądnie zastosowana, może uratować z opresji amatorów popularnych ujęć. Para dwudziestolatków z USA wezwała pomoc używając selfie.

Dla jednych wyraz rodzicielskiej troski, dla innych przekroczenie cienkiej granicy. Zdjęcie, które matka małego chłopca opublikowała w mediach społecznościowych, wywołało spore poruszenie i podzieliło internautów. Ale czy wzbudzałoby aż takie kontrowersje, gdyby zamiast mężczyzny na fotografii była kobieta? - pytają niektórzy.