Facebook

Facebook

Szef Facebooka Mark Zuckerberg mówi, że nie rozważa wystartowania w wyborach prezydenckich, ale jednocześnie angażuje doświadczonych specjalistów - podaje w piątek Hive, portal magazynu "Vanity Fair" poświęcony polityce.

Brytyjska minister spraw wewnętrznych Amber Rudd zaapelowała we wtorek do szefów największych firm technologicznych o wsparcie w walce z tak zwanym Państwem Islamskim (IS) w Internecie. "Razem możemy złamać kod terroru" - napisała w dzienniku "The Telegraph".

Profil TVN Meteo na Facebooku polubiło już ponad 200 tysięcy osób. Dziękujemy Wam za zaufanie i wsparcie, a jeśli jeszcze nie kliknęliście przycisku "Lubię to" - nic straconego. Zapraszamy!

110 mln euro grzywny nałożyła Komisja Europejska na firmę Facebook w związku z niedokładnymi informacjami, jakie ten internetowy gigant dostarczył Brukseli w 2014 roku, kiedy urzędnicy Komisji wydawali zgodę na przejęcie przez niego komunikatora WhatsApp.

Internauci spierali się już o kolor sukienki. Analizowali, czy Bernie Sanders podczas debaty miał na sobie czarny, granatowy czy brązowy garnitur. Teraz zastanawiają się, którego z wybitnych aktorów przedstawia zrobiona trzy lata temu fotografia. Odtwórcę roli Forresta Gumpa - Toma Hanksa? A może gwiazdę komedii "Pogromcy Duchów" - Billa Murraya?

5 listopada odbędzie się protest organizacji narodowościowych przeciwko "nasilającej się cenzurze portalu Facebook". Manifestacja to efekt zamknięcia przez portal społecznościowy profili Marszu Niepodległości, Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego oraz Ruchu Narodowego. Facebook zaprzeczył i na łamach "Gazety Wyborczej" wyjaśnia, że to użytkownicy zgłaszają treści, które ich zdaniem naruszają standardy społeczności obowiązujące w serwisie.

W Stanach Zjednoczonych trwają przygotowania do Halloween, a producenci strasznych rekwizytów prześcigają się w pomysłach. Od kiedy jednak sieć obiegły zdjęcia dementora ze świata Harry'ego Pottera na niebie, internauci nie mają złudzeń, kto zasłużył na miano najbardziej kreatywnego konstruktora.

Nowy i niebezpieczny wirus od kilku dni grasuje w portalu społecznościowym Facebook. Jeżeli padniemy jego ofiarą, to w niepowołane ręce mogą trafić nasze zdjęcia, a na naszym komputerze zostanie zainstalowane złośliwe programowanie. Sprawdź, jak się przed nim uchronić.

Prawo i Sprawiedliwość na swoim oficjalnym koncie na Facebooku zamieściło grafikę, na której oskarża opozycję o oszukiwanie Polek i wywoływanie awantury. "PiS zawsze jest i będzie za ochroną życia, ale nie pozwoli wyprowadzać Polek na ulice" - zacytowano wypowiedź posłanki Joanny Kopcińskiej. Na to szybko zareagowały media społecznościowe. "Polki nie są trzodą chlewną ani stadem dajmy na to dalmatyńczyków, żeby je gdziekolwiek wyprowadzać" - napisała Ewa. Wieczorem wpis z grafiką został usunięty.

Każdy dziadek na świecie uwielbia rozpieszczać swoje wnuki. Daniel Gonzalez zrobił swojej wnuczce dosłownie największą niespodziankę. Zdjęcia dziewczynki i jej ogromnej przytulanki podbijają sieć.