Facebook

Facebook

Nielegalna impreza na 22 tysiące osób wyrwała się spod kontroli. 28-latek spadł ze skarpy i w ciężkim stanie trafił do szpitala. Urzędnicy rozkładają ręce i tłumaczą, że na imprezy zwoływanie przez internet nie ma procedur. Nie ma też wobec kogo wyciągnąć konsekwencji.

Policja w Indiach aresztowała w środę 47-letniego mężczyznę, który wystawił swojego wnuczka na sprzedaż na Facebooku. Transakcja doszła do skutku, dziecko kupiła para z New Delhi. Policji udało się odebrać jej chłopca i zwrócić matce.

Po raz pierwszy historii Facebook udostępnił główne serwery w Kalifornii organom państwowym. Dostęp do danych otrzyma prokuratura z Mediolanu, prowadząca dochodzenie ws. pedofila, który na portalu nakłaniał nieletnie do wysyłania zdjęć pornograficznych.

Mark Zuckerberg, szef Facebooka, założył ugrupowanie polityczne. Inicjatorami powstania nowej formacji są także przedstawiciele wielu znanych firm z Doliny Krzemowej. Formacja Fwd.us zajmie się sprawami polityki imigracyjnej, rozwojem nauki i badań nakowych, bo - jak twierdzi Zuckerberg - USA potrzebuje nowego podejścia do tych kwestii. "Zmiany nie nastąpią same z siebie" - pisze w "Washington Post".

Największy portal społecznościowy świata czeka lifting. Facebook zaprezentował swoje nowe oblicze, które w skrócie można sprowadzić do hasła "Zdjęcia i obrazki są najważniejsze". Portal ma też być lepiej przystosowany do działania na telefonach komórkowych.

Zdjęcie nagich kobiecych piersi na tle gór - taką fotografię na swoim profilu na Facebooku umieścił jeden z posłów PO. Piotr van der Coghen swoją publikacją wywołał sporo zamieszania. Sam polityk nie widzi w tym nic zdrożnego, a krytykowanie go za to - jak mówi - pokazuje tylko, że "wszyscy jesteśmy trochę zakłamani".

W niedzielę wieczorem tysiące polskich internautów ekscytowało się możliwością otrzymania darmowego iPhone'a 5, czyli najnowszego i najlepszego smartfona ze stajni Apple. By wziąć udział w losowaniu sprzętu, wystarczyło polubić jeden z fanpage'ów i umieszczony na nim wpis, udostępnić go znajomym, a w komentarzu napisać, jaki kolor telefonu się wybiera. Cała akcja okazała się oczywiście oszustwem.

Portal społecznościowy Facebook zaatakowany przez hakerów. "Nic jednak nie wskazuje na to, by przejęli oni dane naszych użytkowników" - zapewnił w piątek wieczorem portal.

Sporą konsternację w sieci wywołał tajemniczy błąd. Kilka sekund po wejściu na strony największych światowych serwisów, internauci byli przekierowywani w inne miejsce. W jednej chwili wszyscy znaleźli się na stronie logowania do Facebooka.

Młodzi nowozelandzcy użytkownicy Facebooka coraz częściej kasują swoje konta na portalu. Jednocześnie gwałtownie wzrasta liczba zalogowanych osób starszych. Specjaliści stawiają pytanie, czy Facebook przestaje być "cool", a młodzi nie chcą być "podglądani" przez rodziców.

Mark Zuckerberg na konferencji prasowej zaprezentował nowe narzędzie wyszukiwania danych przez Facebooka. Graph Search będzie przeszukiwał bazę danych portalu, skupiając się na zdjęciach czy wydarzeniach, które zostały nam udostępnione.

Europosłowie komisji Parlamentu Europejskiego chcą zaostrzenia zasad, na jakich takie firmy jak Facebook czy Google gromadzą i sprzedają dane swoich użytkowników. Europosłowie poparli w czwartek propozycje Komisji Europejskiej w tej sprawie. Przedstawili też własne, bardziej restrykcyjne pomysły.

11-latek z Florydy był za młody, by zostać użytkownikiem Facebooka, dlatego rodzice zabronili mu z niego korzystać. Ale chłopiec nie ustąpił i założył własny portal, przyjazny i bezpieczny w treści dla dzieci - Grom Social. Teraz ma już prawie 7 tys. użytkowników i zainteresowanie mediów z całego świata. Czy Zach Marks to następny Mark Zuckerberg?