Facebook

Facebook

"Zdecydowałem się pokazać film na Stadionie Narodowym, by Powstańcy zobaczyli 'Miasto 44' jako pierwsi" - oświadczył Jan Komasa w dzień po internetowej burzy, jaką wywołał jego wpis na Facebooku. Informował w nim, że pokazana 30 lipca wersja filmu nie była finalną, a nieprzychylnych krytyków nazwał "miśkami".

W czwartek poznaliśmy pełną listę nominowanych do nagród Emmy. Nie mniej ciekawe niż sama rywalizacja są reakcje opublikowane w serwisach społecznościowych. W takich chwilach fikcja miesza się ze światem realnym oraz wirtualnym. Gratulacje składają sobie twórcy, aktorzy, ale też nieoficjalne strony bohaterów.

Inwigilacja portali społecznościowych Facebook i Twitter, serwisu YouTube oraz wyszukiwarki Google jest dopuszczalna, gdyż należą do firm zagranicznych, a brytyjskie prawo nie uznaje korzystania z ich usług za komunikację wewnątrz kraju - uważa brytyjskie MSW.

Internetowy gigant kupił producenta dronów firmę Titan Aerospace. Google chce stworzyć sieć zasilanych energią słoneczną latających maszyn, która będzie dostarczać bezprzewodowy Internet do odległych części świata. Wcześniej o planach kupna Titana mówił Facebook.

Mark Zuckerberg zarobił w 2013 roku 3,3 mld dolarów na zrealizowaniu opcji na akcje Facebooka - wynika z opublikowanego raportu. Założyciel firmy wyczerpał już posiadaną pulę opcji na akcje serwisu społecznościowego, uzyskaną po wprowadzeniu spółki na giełdę.

3 mld dolarów stracił w minionym tygodniu Mark Zuckerberg. Portfel 29-letniego założyciela Facebooka skurczył się, bo kurs spółki spadł o 11 proc. Straty odnotowali też inni miliarderzy znajdujący się w rankingu Bloomberga.

Nasz profil na Facebooku polubiło już pół miliona osób. Razem tworzymy najpopularniejszy informacyjny fan page w Polsce. Dziękujemy za Wasze zaufanie i czekamy na opinie, dzięki którym jeszcze lepiej będzie Wam służył.

Mark Zuckerberg jest najbogatszym Amerykaninem przed trzydziestką w historii. Wartość jego majątku szacuje się na 31 mld dol. Nikt wcześniej, nawet uwzgledniajac inflację, nie był posiadaczem tak wielkiej fortuny w tak młodym wieku.

W czwartym kwartale 2013 roku ponad połowa (53 proc.) przychodów Facebooka z reklam pochodziła z rynku mobilnego. Spółka poinformowała, że obecnie ma 1,23 mld użytkowników, z czego ponad 940 mln posiada dostęp do usług mobilnych serwisu (na smartfonach i tabletach). Facebook osiągnął największy wzrost przychodów w ciągu ostatnich dwóch lat.