Facebook

Facebook

Ten lot dla Tahery Ahmad okazał się wyjątkowo nieprzyjemny. Poprosiła stewardesę o napój w zamkniętej puszce - tłumacząc to względami higieny. Odmówiono jej, powołując się na względy bezpieczeństwa. Jednocześnie jednak inny pasażer dostał piwo w zamkniętym pojemniku. Tahera jest muzułmanką. Historia odbiła się w internecie szerokim echem.

Internetowa akcja pod hasłem "Narysuj Mahometa" miała być odpowiedzią na wystawę jego karykatur w amerykańskim Teksasie. Po niedzielnym ataku dżihadystów na budynek, gdzie zorganizowano wystawę, przekaz internautów nabrał jeszcze silniejszego znaczenia.

W sieci pojawił się nowy trailer kolejnej, siódmej części "Gwiezdnych wojen". Tym razem twórcy nie tylko uchylili rąbka tajemnicy dotyczącej tego, jak będą wyglądać nowe postaci gwiezdnej sagi. Pokazali też, jak w nowej odsłonie prezentują się legendarni bohaterowie serii: Han Solo i Chewbacca. Internauci są wniebowzięci.

Stephanie Scott w sobotę miała poślubić swojego wieloletniego narzeczonego. Jednak tydzień temu kobieta zaginęła, a kilka dni później jej ciało odnaleziono w parku. Tragiczna historia nauczycielki poruszyła Australijki, które w sieci udostępniają zdjęcia sukni ślubnych, by m.in. w ten sposób oddać symboliczny hołd zmarłej kobiecie.