Ewa Kopacz

Ewa Kopacz

Wy, seniorzy, jesteście potrzebni Polsce - mówiła w czwartek premier Ewa Kopacz na inauguracyjnym posiedzeniu Obywatelskiego Parlamentu Seniorów. Zaznaczyła, że dzięki jej rządowi seniorzy będą mogli korzystać m.in. z pomocy prawnej oraz z domów dziennego pobytu.

Nie odwracamy oczu od problemów naszych europejskich partnerów i dramatu ludzi, którzy z narażeniem życia przedostają się na nasz kontynent. Mówimy jasno, że chcemy być solidarni - powiedziała w piątek premier Ewa Kopacz. Podkreśliła jednocześnie konieczność zagwarantowania państwom członkowskim Unii możliwości "podjęcia suwerennej decyzji o skali swojego zaangażowania".

Huta ArcelorMittal Poland dzięki ulgom i zwolnieniom z opłat, których rząd udzielił przedsiębiorstwom wysokoenergochłonnym, zainwestuje 500 mln zł w remonty oraz rozszerzy ofertę; może także wzrosnąć zatrudnienie - mówiła we wtorek premier Ewa Kopacz.

- Podróże, które odbył w czasie kampanii i odbywa teraz Andrzej Duda przekonały go, że Polska nie jest w ruinie. Myślę, że teraz, kiedy pojedzie za granicę, również przekona się o tym, że przez te osiem lat Polska zbudowała dość stabilną pozycję w Europie i na świecie - tak premier Ewa Kopacz skomentowała pierwsze zagraniczne plany nowego prezydenta.