Ewa Kopacz

Ewa Kopacz

Wszyscy, którzy dziś startują po stronie Koalicji Europejskiej, są zwolennikami solidarnej, integralnej Unii Europejskiej, są zwolennikami naszej obecności w Unii Europejskiej i realizowania polityki Unii w takich obszarach jak praworządność i demokracja - podkreśliła w "Tak jest" TVN24 była premier Ewa Kopacz (PO). Tłumaczyła, co łączy kandydatów startujących z list Koalicji Europejskiej do europarlamentu.

- Beata Szydło będzie pełniła rolę ozdobną, oni ją tak potraktowali. Ci polityczni machos z PiS-u, którzy ponoć szanują wszystkie kobiety, całują w rękę, gdy są kamery, wręczają kwiaty, tak potraktowali panią premier- kobietę - mówiła była premier Ewa Kopacz w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Andrzej Duda, Beata Szydło, Bronisław Komorowski i Paweł Kukiz - to liderzy rankingu zaufania do polityków według sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Leszek Miller, Jarosław Kaczyński i Ewa Kopacz najczęściej natomiast budzą w badanych nieufność.

Platforma się zmienia. Przechodzimy do bardziej kolegialnego sposobu zarządzania partią. W mojej ocenie jednoosobowe przywództwo nie sprawdza się. Popełniono kilka błędów przy konstrukcji list wyborczych - krytykował w "Faktach po Faktach" Bartosz Arłukowicz (PO). Przyznał, że "nie wie", czy Ewa Kopacz ostatecznie wystartuje w wyborach na szefa Platformy.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada, że na pierwszym posiedzeniu Sejmu - w czwartek 12 listopada - złoży wniosek o przerwę, która pozwoli premier Ewie Kopacz polecieć na unijny, nieformalny szczyt na Malcie. Wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski przekonuje jednak, że to nie jest rozwiązanie problemu.

Dziś, kiedy jakiś kraj zyskuje niepodległość albo zaczyna się reformować, za wzór stawia mu się właśnie Polskę - mówiła w piątkowym orędziu Ewa Kopacz. Premier zachęciła też do udziału w niedzielnych wyborach parlamentarnych. - Bez względu na to, na kogo chcecie głosować (...) spotkajmy się wszyscy w niedzielę przy urnach wyborczych. Pokażmy światu, że umiemy świętować naszą wolność, którą tak bardzo kochamy.