Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski

Bezpieczeństwo to nie tylko kwestia sił zbrojnych, to także problem bezpieczeństwa każdej polskiej rodziny - powiedział w niedzielę prezydent Bronisław Komorowski. Zapowiedział, że w środę podsumuje 5 lat prezydentury i plany na następna kadencję dotyczące m.in. bezpieczeństwa.

Podczas uroczystości z okazji 75. rocznicy zbrodni katyńskiej prezydent Ukrainy Petro Poroszenko powiedział, że na cmentarzu w Bykowni leżą najlepsi synowie narodu polskiego. Jak dodał, chyli nisko czoło, aby uczcić pamięć wszystkich poległych z rąk reżimu stalinowskiego. Pamięć o ofiarach, o zbrodni to broń, której możemy używać, by świat nie szedł w złą stronę - mówił z kolei prezydent RP Bronisław Komorowski.

Polska podaje rękę Ukrainie i robi wszystko, by to samo zrobiły inne państwa Zachodu - zapewniał prezydent Bronisław Komorowski w Radzie Najwyższej Ukrainy. Wyraził też nadzieję, że współczesnych relacji polsko-ukraińskich nie zakłócą trudne doświadczenia historyczne. - Kraje UE i NATO uznają integralność terytorialną Ukrainy w granicach ustanowionych w 1991 roku. Zmiany tych granic siłą, wbrew woli ukraińskiego narodu, nigdy nie znajdą naszej akceptacji i zawsze będą przez nas potępiane - podkreślił prezydent.

Bronisław Komorowski rozpoczął dwudniową wizytę na Ukrainie. - Polska nie uchylałaby się od uczestnictwa w ewentualnej operacji pokojowej ONZ na Ukrainie - zadeklarował w Kijowie. Podczas konferencji z polskim prezydentem Petro Poroszenko zapewniał natomiast, że ewentualne wysłanie „błękitnych hełmów” do Donbasu to „najlepszy sposób deeskalacji konfliktu”.

Prezydent Bronisław Komorowski przekazał do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku parę danieli. To nowy gatunek zwierząt, który zamieszkał w tamtejszym zoo. Daniele, w wieku trzech, czterech lat, pochodzą z jednego z rządowych ośrodków hodowlanych.

Możemy liczyć na pełne wykonanie przez Węgry zobowiązań UE dot. sankcji wobec Rosji, mimo zróżnicowania postaw politycznych naszych krajów w kwestii kryzysu rosyjsko-ukraińskiego – oświadczył w piątek w Katowicach prezydent Bronisław Komorowski, po spotkaniu z prezydentem Węgier Janosem Aderem.

- Spacerkiem się nie wygra – ostrzega Andrzej Duda swojego rywala. Bronisław Komorowski nie może spać spokojnie, bo najnowszy sondaż dla "Faktów" TVN wskazuje, że jego przewaga nad kandydatem PiS maleje. Można się zatem spodziewać, że kampania prezydencka będzie coraz ostrzejsza. Materiał "Faktów" TVN.

Polska wieś musi być w coraz mniejszym stopniu postrzegana przez pryzmat problemów gospodarki rolnej – mówił w środę w Koninie prezydent Bronisław Komorowski. Jak zaznaczył, wynika to z gigantycznego postępu cywilizacyjnego i ekonomicznego wsi.

Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał w poniedziałek telefonicznie z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem. Rozmowa dotyczyła konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, sytuacji na Ukrainie oraz współpracy dwustronnej - poinformował prezydencki minister Jaromir Sokołowski.

Donald Tusk zaliczył kolejną wpadkę, bo nie wierzy w zwycięstwo Bronisława Komorowskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich - uważa prof. Tomasz Nałęcz. Jego zdaniem Bóg już raz ukarał byłego szefa rządu za "niezręczną" wypowiedź i uczynił go "strażnikiem żyrandola w Brukseli". - Jestem ciekaw jak za tę wpadkę pan Bóg ukarze po latach Donalda Tuska - powiedział prof. Nałęcz.

Ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski zaprezentuje dziś na konwencji w Warszawie swój program i hasło kampanii. Komorowski rozpocznie jeszcze dziś dwutygodniowy objazd "bronkobusem" po kraju. Najpierw uda się na spotkania z wyborcami do Piaseczna pod Warszawą.