Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski

Kiedy obrażano prezydenta Bronisława Komorowskiego, PiS stał murem za tym, co obrażał. Kiedy obrażono Andrzeja Dudę, partia rządząca puszcza wcześniejsze reakcje w niepamięć i żąda ukarania sprawcy. O znieważenie prezydenta oskarżony jest pisarz Jakub Żulczyk. Materiał Dawida Rydzka.

O ponad 5,5 mln zł więcej miała wydać kancelaria prezydenta za czasów Bronisława Komorowskiego niż w pierwszej kadencji Andrzeja Dudy. Tak pokazywała grafika, którą na Twitterze w czasie kampanii wyborczej umieściła Kancelaria Prezydenta RP. Tylko że zestawiono na niej nierówne okresy obu prezydentur - grafika wprowadzała więc w błąd.

Pan prezydent Duda mówił, że on się ciągle uczy. Widać, że się nie nauczył na doświadczeniu Lecha Kaczyńskiego i Polski, skoro lekceważy instrukcję HEAD - ocenił w piątek w "Jeden na jeden" były prezydent Bronisław Komorowski. Odniósł się do sprawy lotu prezydenta Andrzeja Dudy z lotniska niedaleko Zielonej Góry. Według ustaleń tvn24.pl, gdy doszło do startu bez kontrolera na służbie, załogę tworzyła kapitan z dwuletnim stażem, której towarzyszył instruktor, bo nie miała aktualnych uprawnień.