Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski

Osoby prowadzące w stanie nietrzeźwości pojazdy inne niż mechaniczne, np. rower będą odpowiadały za wykroczenie, a nie jak do tej pory za przestępstwo - zakłada podpisana przez prezydenta nowelizacja Kodeksu postępowania karnego. Podniesiona zostanie też minimalna kwota, po przekroczeniu której kradzież będzie traktowana nie jak wykroczenie, ale jak przestępstwo. Zmiany mają prowadzić do skrócenia czasu trwania i usprawnienia procesów.

Dzięki koncyliacyjnemu stylowi prezydentury i promowaniu uniwersalnych wartości Bronisław Komorowski pozostaje jednym z niewielu popularnych polityków w kraju podzielonym po katastrofie smoleńskiej - pisze brytyjski tygodnik "The Economist".

Od stycznia 2014 r. organizacje płatnicze, jak Visa czy Mastercard, będą miały pół roku na obniżenie stawek opłat interchange do 0,5 proc. wartości transakcji. Prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy dotyczącej usług płatniczych - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Perspektywa podpisania przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z UE będzie jednym z głównych tematów poniedziałkowej rozmowy prezydentów Bronisława Komorowskiego i Wiktora Janukowycza. W Krakowie Komorowski spotka się także z prezydentami Włoch i Niemiec - Giorgio Napolitano i Joachimem Gauckiem. Odbędzie się także wspólna rozmowa czterech prezydentów.

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się we wtorek w Nowym Jorku z przedstawicielami polskich firm, które działają w kalifornijskiej Dolinie Krzemowej. Trzeba mieć odwagę śnić - powiedział prezydent. Komorowski poleciał do Nowego Jorku, by wziąć udział w 68. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Prezydent Bronisław Komorowski liczy na aktywny udział USA w przyszłorocznych obchodach 25. rocznicy polskich wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Był to jeden z tematów rozmowy Komorowskiego z amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą w Nowym Jorku.

Prezydent Bronisław Komorowski jest jednym z trzech laureatów tegorocznej nagrody Global Citizen Award przyznawanej przez amerykańską Radę Atlantycką (Atlantic Council). Wręczenie nagrody nastąpi 26 września w Nowym Jorku.

- W każdym normalnym europejskim kraju o ustabilizowanej demokracji człowiek, który wyśmiewa się po informacjach o strzałach w kierunku kolumny, gdzie jechał prezydent państwa, wypadłby z polityki - powiedział w RMF FM Jarosław Kaczyński, nawiązując do wypowiedzi Bronisława Komorowskiego z 2008 roku.

Prezydent Bronisław Komorowski podkreślił w czasie piątkowej wizyty w Sanoku, że pieniądze z UE, które ma otrzymać Polska w kolejnej unijnej perspektywie finansowej są dla naszego kraju "gigantyczną szansą na miarę tysiącleci". Zaznaczył również, iż sposób wykorzystania środków to wielka odpowiedzialność, a pieniędzy nie należy wydawać na to, co w przyszłości rodzić może "koszty utrzymania".

- Prezydenturę Bronisława Komorowskiego oceniam dość życzliwie - powiedział w "Faktach po Faktach" Józef Oleksy. Według niego jednak, prezydent albo powinien dostać szersze uprawnienia, albo być wybierany z wyborów pośrednich, a nie powszechnych. Andrzej Urbański jest z kolei zdania, że dokonania prezydenta nie są imponujące, a sugerowanie, że nie weźmie udziału w referendum w Warszawie uznał za jego największą wpadkę.

- Bronisław Komorowski to jedyna szansa PO. To jest niesamowity paradoks - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Janusz Palikot. Zastrzegł jednak, że prezydent uratuje Platformę tylko wtedy, gdy po przegranych przez tę partię wyborach, "zetnie Tuska".