PLL LOT

PLL LOT

Opozycja zarzuca LOT niegospodarność - politycy stawiają konkretne pytania, na przykład dlaczego spółka nie skorzystała z unijnej pomocy w trakcie akcji LOT do domu? Te same pytania stawia Najwyższa Izba Kontroli i domaga się wyjaśnień. Opozycja szykuje w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. Materiał Barbary Sobskiej. 

Zwolnienia i obcinanie pensji to rzeczywistość pracowników Polskich Linii Lotniczych LOT. Przewoźnik jest w dramatycznej sytuacji. Ratunkiem ma być wsparcie rzędu kilku miliardów złotych, ale podobno drastycznych skutków dla personelu nie da się uniknąć. Jacek Tacik.

Ministrowie obrony i infrastruktury nie przedłużyli czteroletniej kadencji szefowi Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Z komisji mają też odejść jej wiceszef i sekretarz, którzy badają incydent dotyczący startu prezydenckiego samolotu z Zielonej Góry - ustalił tvn24.pl. Te odejścia mogą utrudnić napisanie raportu. Szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk nie wyjaśnił powodów tej decyzji. Nie wyznaczył też, choć minął już ponad tydzień, nowego szefa.

Po katastrofie smoleńskiej pokutuje opinia, że z cywilnymi pilotami jest bezpieczniej - przekazał tvn24.pl rozmówca z Kancelarii Prezydenta, wyjaśniając dlaczego Andrzej Duda w ostatnim czasie chętniej korzysta z wyczarterowanych embraerów LOT. Tymczasem do dyspozycji VIP-ów są trzy nowe rządowe samoloty z 1. Bazy Lotnictwa Transportowego. To dwa mniejsze samoloty Gulfstream G550 i jeden Boeing 737-800NG.