Ochrona zwierząt

Ochrona zwierząt

Unia Europejska jest drugim na świecie importerem trofeów zwierzęcych. Raport Humane Society International pokazuje liczby, które mówią wprost - w ciągu pięciu lat do Unii Europejskiej sprowadzono blisko 15 tysięcy trofeów myśliwskich. Czyni to Europę drugim co do wielkości importerem na świecie. Patryk Rabiega.

Makabryczna historia z okolic Drohiczyna. Kilkaset zwierząt zostało otrutych na Podlasiu. Od 2017 roku mieszkańcy znajdowali w okolicy martwe psy, koty, lisy, ptaki a nawet wilka. W związku ze sprawą trucia zwierząt zatrzymani zostali policjant z Grodziska i wicestarosta siemiatycki. Obaj usłyszeli zarzuty. Monika Celej.

Pomagamy zwierzętom chętnie i kiedy tylko można, każda nasza akcja spotyka się z dużym odzewem, a na widzów TVN24 zawsze można liczyć. Tak było na przykład ze schroniskiem w Radysach, gdzie uratowano setki psów. Dzięki medialnemu rozgłosowi duża ich część znalazła nowe domy. Przez 20 lat działania TVN24 historii było wiele, nie sposób ich policzyć. Patryk Rabiega.