Polski Ład

Polski Ład

Rządowa koalicja kłóci się o Polski Ład - nie tylko podatki to temat trudny. Kłopotliwy jest też kredyt studencki. PiS zapowiada, że to nowe rozwiązanie, ale studenci mają możliwość zaciągania kredytów już od ponad 15 lat. Dawid Rydzek.

Ostatni sztandarowy pomysł Prawa i Sprawiedliwości to między innymi podniesienie wydatków na ochronę zdrowia. Wstępnie wygląda to dobrze, ale jak się dokładnie prześwietli przewidziane manewry podatkowe, to widać spore ubytki w pensjach lekarzy kontraktowych. Anna Wilczyńska.

Nawet o 14 miliardów złotych rocznie mniej mogą dostać samorządy po wejściu w życie tak zwanego Polskiego Ładu. Włodarze miast biją na alarm i ostrzegają, że centralizacja proponowana przez PiS to mniej pieniędzy między innymi na lokalne inwestycje, programy medyczne czy edukacyjne. Patryk Rabiega. 

Czy wszyscy zyskają na Polskim Ładzie, jak przekonuje rząd, czy ktoś jednak straci, o czym mówią niezależni eksperci. To od nich słyszymy, że rynkowi najmu nowe przepisy mogą zrobić więcej złego niż dobrego. Dlaczego, o tym Monika Celej.

Ekonomiści twierdzą, że na nowych przepisach podatkowych Polskiego Ładu zyskają przede wszystkim emeryci. Zmiana dokuczliwa będzie dla prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Monika Celej.